Disney DICE Star Wars taka sytuacja. - Dudek - 17 maja 2013

Disney, DICE, Star Wars, taka sytuacja.

Już od paru lat, sytuacja dotycząca gier spod znaku Star Wars jest słaba. I nie chodzi tu nawet o jakość produkcji ale o ich brak. Od 2007 roku wyszły raptem trzy gry z czego "The Force Unleashed" jest co najwyżej dobrym slasherem, a "The Old Republic" potrzebuje jeszcze trochę czasu na rozwój. Wkroczenie Disneya na scenę oznacza zmiany ale im więcej wiemy tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że są to zmiany na lepsze.

Zgodnie z tym co powiedziano, Disney zamierza sprzedawać licencje na gry w świecie Gwiezdnych Wojen zewnętrznym studiom. Pomysł dobry i sprawdzony za czasów świetności LucasArts. W dalszym ciągu można siać panikę odnośnie kontynuacji filmowej sagi lecz o gry nie ma się co martwić gdyż te będą tworzone przez DICE (nie trzeba przedstawiać). Teraz połączmy to z pojawiającymi się "przeciekami" z produkcji "Battlefront 3" i otrzymujemy strzelankę w świecie Gwiezdnych Wojen, działającą na silniku Frostbite.

Za tworzenie gier w tym wspaniałym uniwersum, odpowiedzialne będzie nowo powstały oddział DICE w Los Angeles, składający się z ludzi pracujących przy najnowszej odsłonie Medal of Honor. I tu znów pojawia się pytanie czy to aby na pewno dobrze gdyż Warfighter nie był zbyt wybitny. Mimo wszystko silnik Frostbite i Star Wars powinno być świetnym połączeniem. Oby tylko zostało dobrze wykonane.

Pewnych jest więc kilka rzeczy. Powstanie FPS z laserami w roli głównej. Będzie oparty na silniku Frostbite. Maszyny kroczące znów będą siały zniszczenie. I oczywiście, zaraz po premierze pojawią się DLC dodające po dwie mapy i nowy kolor miecza świetlnego.

Dudek
17 maja 2013 - 11:16

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
17.05.2013 13:29
Sycho141
41
Pretorianin

Lekko zaśmierdziało fanbojstwem EA...

17.05.2013 13:52
raziel88ck
odpowiedz
raziel88ck
149
Reaver is the Key!

Wake up autorze! Wake up! To jest EA! Najgorsza korporacja tworząca gry wideo, która od lat nie potrafi wypuścić niczego dobrego.

17.05.2013 13:55
Sethlan
odpowiedz
Sethlan
104
Negative

@UP - Battlefield: Bad Comapny 2;
Dragon Age: Origins;
Mass Effect 2 i 3;
Kingdoms of Amalur: Reckoning;
Syndicate

Cofajac sie zaledwie do 2010 roku. To co wymienilem, to sa co najmniej dobre gry.