Shadowrun Returns – kampania w Berlinie przesunięta na styczeń - Pita - 17 sierpnia 2013

Shadowrun Returns – kampania w Berlinie przesunięta na styczeń

Chociaż należę do graczy, którym pierwsza kampania nowego Shadowruna nie specjalnie przypadła do gustu, to wierzę w ten projekt i generalnie uważam, że gra ma ogromny potencjał dzięki edytorowi. Dlatego czekam na kampanię w Berlinie – którą autorzy właśnie postanowili przesunąć.

Z wiadomości od autorów:

  • A more flexible main story arc - choose which runs to complete first, and which factions to complete objectives for 
  • More depth to the NPC runner characters 
  • New weapons, outfits, portraits, music, and enemies - including more magical creatures 
  • Improved Physical Adept gameplay - along with additions for some of the other existing archetypes 
  • A European city with a very different look, “vibe”, and cast of characters 
  • A story that highlights the compelling themes of the Shadowrun: Germany sourcebook 

Autorzy chyba wzięli sobie do serca krytykę pierwszego scenariusza. Zauważyła ją zresztą reszta branży – ubawiłem się co nie miara ze złośliwych komentarzy i wielkiego oburzenia niektórych z powodu, że Wasteland 2 reklamował swoją nieliniowość i różnorodność stylów gry "jako coś nowego". Otóż nie – autorzy Wasteland 2 zauważyli za co krytykowano Shadowrun Returns i zaczęli pokazywać, że ich gra zwraca uwagę na wybranego przez nas bohatera, decyzje i wybory moralne. Po prostu chcą zapewniać graczy, że to inny typ zabawy niż „przygodówka z walkami”, a PRowo gra jednak istnieje na zupełnie innym poziomie niż masy niezależnych wRPGów.  

Wracając do Shadowruna - Berlin jako kampania ma wielkością przypominać pierwszy ze scenariuszy w grze. Co ciekawe początkowy plan był taki, żeby była to jeszcze krótsza i mniejsza historia od tej, którą dostajemy w zestawie z grą. Jestem jednak zadowolony z wyboru autorów – chcę dłuższej, nieliniowej kampanii zamiast kilku luźnych misji, na które zapowiadał się Berlin. Przypominam, że kampania w Berlinie będzie dostępna za darmo dla osób, które wsparły projekt na Kickstarterze.

Pita
17 sierpnia 2013 - 09:57