Jak dają to biorę czyli darmowy Internet od Aero2 - siwy - 27 października 2013

Jak dają to biorę czyli darmowy Internet od Aero2

Mówi się, że w dzisiejszym świecie nie ma nic za darmo, oczywiście mam tu na myśli coś pozytywnego, przydatnego, dobrego. Bo takich negatywnych rzeczy, które może dostać nie ponosząc żadnych kosztów jest cała masa. Jest jednak coś co pokazuje, że te stwierdzenia nie zawsze się sprawdzają, to darmowy Internet od Aero2, może jego prędkość nie jest oszałamiająca, ale przecież jest za darmo więc nie ma co wybrzydzać. Zanim jednak skorzystamy z tego dobrodziejstwa musimy go jakoś zdobyć. Jak? Gdzie? Kiedy? Wszystko po kolei. Zaczynamy przygodę z walką o darmowy Internet.

Logo naszego Dobrodzieja


Nie będę nudził technicznymi aspektami, zasadą działania i innym rzeczami, które nie obchodzą przeciętnego użytkownika. Powiem tylko, że Aero2 ma coś wspólnego z Internetem mobilnym, tzn. mamy kartę SIM i potrzebujemy czegoś gdzie możemy ją włożyć. Jednak aby móc martwić się gdzie włożymy naszą kartę SIM najpierw musimy złożyć wniosek o darmowy Internet. Brzmi trochę groźnie i trąci mnóstwem biurokracji, ale spokojnie, spokojnie, spokojnie! Cała operacja jest bardzo prosta i nie powinna zająć więcej niż 30 minut.


Na początku musimy udać się na stronę: https://bdi.aero2.pl/ i wypełnić puste pola naszymi danymi, w między czasie możemy udać się na stronę naszego banku tak, aby pod koniec wypełniania wniosku dołączyć potwierdzenie przelewu, w którym przelaliśmy 20 zł na konto spółki w ramach depozytu.


Depozytu dokonujemy na konto 24 1680 1248 0000 3000 1872 7122(w nazwie wpisujemy: Aero2, 00-660 Warszawa, ul. Lwowska 19 ) w tytule podając numer PESEL, albo jak mówi inna instrukcja na stronie spółki: „Depozyt - BDI Imię i nazwisko oraz numer PESEL dla obywateli RP lub numer paszportu dla obywateli innych państw;”. Osobiście wpisałem tylko PESEL.


Gdy już wypełniliśmy wniosek i wszystko przeszło sprawnie otwieramy naszą pocztę, i sprawdzamy czy na podanym mailu nie ma nic nowego z adresu [email protected], powinien się pojawić link potwierdzająco-aktywacyjny. Gdy klikniemy w niego to cała maszyneria będzie mogła ruszyć dalej.


Ponownie sprawdzamy pocztę, a tam już powinien czekać na Nas kolejny mail z wnioskiem w załączniku. Musimy ten wniosek zapisać, wydrukować, czytelnie podpisać w dwóch miejscach i do koperty. Zanim zamkniemy kopertę należy zadbać o to aby nasza karta SIM miała pieniądze na bilet w naszą stronę.


Więc ponownie udajemy się na stronę naszego banku i na konto 74 1680 1248 0000 3000 2077 9227(w nazwie wpisujemy to samo co ostatnio) przelewamy 7 zł. I jak już jesteśmy na stronie banku to od razu drukujemy sobie potwierdzenia przelewów wykonanych do spółki Aero2.


A jak już jesteśmy przy drukowaniu, to dobrze by było skopiować nasz dokument potwierdzający tożsamość. I mamy komplet papierów, potwierdzenia i kopię dowodu pakujemy do koperty z wnioskiem, adresujemy:

Aero2 Sp. z o.o.
Bezpłatny Dostęp do Internetu
ul. Trembeckiego 11A II piętro 
35-234 Rzeszów

I udajemy się na pocztę… Ale tym razem do takiego budynku z biało-niebieskim logiem. Musimy wysłać list… Taki tradycyjny. Ja wiem, że dla niektórych jest to nie do pomyślenia, ale akurat tego nie da się ominąć, a poza tym jedno wyjście z domu jeszcze nikomu nie zaszkodziło.


W instrukcji zalecają aby przesłać list poleconym z potwierdzeniem odbioru, ale ja chcąc przyśpieszyć sprawę dopłaciłem do tego aby mój list oznaczono jako priorytet. Tutaj oczywiście należy przygotować się na kolejną opłatę za wysyłkę naszych dokumentów, w moim przypadku wyniosło to coś poniżej 5 złotych.


Teraz tylko cierpliwość nas uratuje, czekam na mail potwierdzający wysyłkę. Zgodnie z harmonogramem moja karta SIM przywędruje do mnie przed 20 listopada 2013 roku. Więc skoro ja już mam odklepane formalności to teraz trochę suchych faktów.
Przed przystąpieniem do korzystania z Aero2 należy zrobić to samo co w przypadku każdego innego Internetu mobilnego, mam tu na myśli zapoznanie się z regulaminem, wyposażenie się w urządzenie(modem) i rzucenie okiem na mapę zasięgu.

Mapa datowana jest na maj 2013 roku


Co prawda nie mówi ona zbyt dużo, ale zawsze lepsze coś niż nic. I na koniec najważniejsze, darmowy Internet daję osiąga prędkość, która jest na poziomie nie większym niż 512 kb/s. Nie poszalejemy z oglądaniem filmów czy ściąganiem plików, ale nie do tego służy ta usługa. Wiec pokładam nadzieje, że te 512 kb/s będzie działać stabilnie i okaże się dobrym wyjściem w sytuacjach awaryjnych. A jak będzie? Okażę się już niedługo.


Ciąg dalszy nastąpi…
Strona usługodawcy

siwy
27 października 2013 - 16:24

Czy masz Internet od Aero2?

Tak 23,9 %

Jeszcze nie 59,2 %

Nie mam i nie interesuje mnie to 16,9 %