Pięć sezonów GTA V czyli dlaczego warto obejrzeć serial 'Southland' - DM - 10 listopada 2013

Pięć sezonów GTA V, czyli dlaczego warto obejrzeć serial "Southland"

www.episodeinfo.tv


Jeśli zagrywasz się w wirtualnym świecie Grand Theft Auto 5, to być może powinieneś zainteresować się serialem "Southland". Zobaczysz tam Los Santos z punktu widzenia stróżów prawa. Właściwie nie Los Santos, a prawdziwe Los Angeles. Bo "Southland" to jeden z najlepszych, najbardziej realistycznych seriali policyjnych, jaki możesz obejrzeć!


"Cztery miliony ludzi, 9800 funkcjonariuszy" - jak głosi slogan reklamowy. "Southland" pokazuje nam cały przekrój różnych bohaterów: od żółtodzioba, tuż po akademii, jego funkcjonariusza prowadzącego (w tej roli znany głównie z "Kompanii braci" - Michael Cudlitz), którzy spędzają dzień za dniem na patrolach radiowozem, ich kolegów, aż po detektywów prowadzących swoje śledztwa, czy funkcjonariuszkę, której marzeniem jest dostać się do jednostki SWAT.

źródło: www.poptower.com


Oprócz drobiazgowo pokazanej pracy policji, serial przeplata też wątki z życia prywatnego bohaterów, pokazuje jak ich osobiste problemy mogą mieć wpływ na wykonywanie tego tak trudnego i stresującego zawodu.
Największym atutem serialu jest niezwykle realistyczne pokazanie, jak wygląda praca w LAPD. Twórcy bardzo dokładnie przedstawiają każdy aspekt bycia policjantem - od błahych, a czasem humorystycznych interwencji, jak kontrola drogowa czy kradzież w sklepie, aż po pościgi na ulicach, strzelaniny z latynowskimi gangami czy szczególnie okrutne morderstwa. Daje też okazje rzucić okiem, jak wygląda czas wolny od interwencji, policyjne żarty, relacje między funkcjonariuszami różnego szczebla. Z tą samą dbałością o szczegóły i autentyczność pokazano samo Los Angeles, jego dzielnice, ludność. Czasem interwencje zdarzają się w rezydencjach milionerów w Bel Air, czasem w dzielnicach opanowanych w całości przez gangi - Compton, South LA.

źródło: www.northjersey.com


Serial składa się z 5 sezonów. W maju 2013 niestety zawieszono produkcję kolejnych. Ze znanych aktorów możemy obejrzeć jeszcze w epizodycznej roli Toma Sizemora,  w późniejszych sezonach do obsady dołączają też Lucy Liu i Lou Diamond Phillips. Gorąco polecam obejrzeć je wszystkie, nie tylko fanom Los Santos, w którym zobaczą sporo podobieństw.
Najlepszą reklamą będzie chyba to fanowskie "music-video", jedne z najlepszych jakie widziałem! (Podkręćcie dobrze dźwięk i basy! :))

DM
10 listopada 2013 - 13:15