Nie dali im GTA V na PC to zrobili ją sobie sami. - Qualltin - 20 stycznia 2014

Nie dali im GTA V na PC, to zrobili ją sobie sami.

W zajmującej się moddingiem społeczności drzemie niewyobrażalna siła. Wielkie koncerny, biorąc przykłady często z małych twórców gier niezależnych, coraz częściej idą tą lepszą dla pecetowców drogą. Oferują oni bowiem funkcjonalności, które pozwalają dodawać własny content do wydanej gry. A wszyscy dobrze wiedzą, że niejednokrotnie to modyfikacja ratowała słabo wypadający tytuł. Czasami też bywa tak, że coś zostaje społeczności komputerów stacjonarnych odebrane, a ci z kolei nie potrafią tego puścić płazem i biorą sprawy w swoje ręce.

Kiedyś już wspominałem o ludziach zajmujących się tworzeniem modyfikacji do gier. Niesamowity szacunek, jakim ich darze, wynika z faktu, że rzeczy teoretycznie niewykonalne, bądź przez twórców bagatelizowane, mogą ujrzeć światło dzienne dzięki grupce osób, którym nie straszne jest dostanie się do wnętrzności jakiejś gry i takie ponowne zszycie pacjenta, aby ten z operacyjnej sali wyszedł kompletny i zarazem bogatszy.  Zdarza się często, że wielkie koncerny nie przejmują się radami od graczy, swoich klientów, odnośnie tego, jakim torem według nich dany produkt powinien zostać poprowadzony, aby był ich zdaniem jak najbardziej kompletny. Z podobnymi odczuciami utożsamiali się gracze, którzy konsol kijem by nie tknęli, a dla których PC świętością jest, w okresie, w którym Grand Theft Auto V wchodziło do sprzedaży. Pokrzywdzeni właściciele desktopów nie mogli Rockstarowi wybaczyć, że nie przewidziano wersji dla nich. Konsolowcy zagrywali się w przygody wesołej gromady w Los Santos, a tamci z utęsknieniem wyczekiwali dalszych informacji. A tych długo przecież nie było. Wobec powyższego niektórzy dokonali przymusowego zakupu konsoli, inni natomiast przystąpili do bardziej wyrafinowanej pracy.

Drużyna moderów zrealizowała marzenia wielu o tym, aby móc po Los Santon z GTA V przechadzać się z pomocą klawiatury i myszki. Przerobili oni dostępne GTA IV tak, żeby wyglądało i „zachowywało się” jak metropolia, w której spotkaliśmy Michaela, Trevora i Franklina. Zamodelowano charakterystyczną okolicę, wprowadzono parę pojazdów, przygotowano wiekowy już produkt na to, aby mógł zainteresowanych przenieść w nowy świat, póki co jeszcze niedostępny dla nich.

Ci, którzy w najnowszą odsłonę gry od Rockstar już grali, z pewnością mają wrażenie, że ponownie trafili do tego miasta, w którym przyszło im wykonywać misje na konsolach, a całość jest jedynie troszkę bardziej „poharatana” w stosunku do pierwowzoru.

Niewiarygodnym jest jakie efekty potrafi przynieść ludzkie samozaparcie i chęć przeciwstawienia się przeciwnością losu. Jestem pod ogromnym wrażeniem tego, co mogłem zobaczyć, tym bardziej, że pierwszy raz ów film obejrzałem bez wcześniejszego zagłębienia się w wyjaśnienia, co skutkowało tym, że długo byłem przekonany, że to faktycznie jest Los Santos z „piątki”. Dużo pracy jeszcze przed nimi, to fakt, ale i tak lwią część roboty już wykonali. Rodzi się tylko pytanie o to, czy warto jest taki projekt kontynuować, kiedy światowe serwisy coraz częściej faszerują zainteresowaną społeczność informacjami o tym, że Grand Theft Auto V na PC nadchodzi wielkimi krokami…

Qualltin
20 stycznia 2014 - 13:44
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
20.01.2014 08:30
lordpilot
odpowiedz
lordpilot
172
Legend

Ci, którzy w najnowszą odsłonę gry od Rockstar już grali, z pewnością mają wrażenie, że ponownie trafili do tego miasta, w którym przyszło im wykonywać misje na konsolach,

^^ To jakiś żart ? Mod w porównaniu do "piątki" wygląda strasznie biednie. Absolutnie nie pisze tego, żeby jakoś dopiec autorom tej modyfikacji, na pewno włożyli w ten projekt wiele serca - stwierdzam tylko prosty fakt: grupka amatorów z ograniczonymi środkami nie jest po prostu w stanie przeskoczyć uzdolnionych programistów z R* wspieranych ogromnym budżetem.

Sorry, ale ten mod zalatuje zwyczajnie biedą, no ale też na jego przykładzie widać jak bardzo R* przez lata ulepszał swój silnik - choćby w warstwie animacji, czy detali wyświetlanych w scenie. To jest po prostu przepaść.

No, ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma - takie "pokrzepianie serc" pozwali pecetowcom doczekać zapowiedzi portu V z mniejszym żalem.

Ja nawet nie instaluje (choć mam GTA IV także na PC) - zwyczajnie nie ma sensu cofać się w czasie i psuć sobie wrażenia. W tym wypadku "prawie" robi ogromną różnicę...

20.01.2014 08:43
Ogame_fan
odpowiedz
Ogame_fan
112
SpiderBoy

kęsik czy ciągnąłeś już pirata GTA4 żeby odpalić sobie to cudo ? Zamówiłeś sobie już premium na jakimś hostingu, w końcu w marcu GTA5, trzeba się przygotować na premierę.

20.01.2014 14:43
odpowiedz
komenty
68
Senator

"przeciwnością losu" - wielkim dramatem rewolucji internetowej jest to, że teraz byle kto może publikować. Magazyny czy gazety zawsze przechodzą etap korekty, a w internecie zwykle nawet sam autor nie przeczyta swojego tekstu przed opublikowaniem.

20.01.2014 15:36
kęsik
📄
odpowiedz
kęsik
109
Legend

kęsik czy ciągnąłeś już pirata GTA4 żeby odpalić sobie to cudo ? Zamówiłeś sobie już premium na jakimś hostingu, w końcu w marcu GTA5, trzeba się przygotować na premierę.

Czyli tak jak myślałem. Speniałeś po prostu. Byłeś przekonany że wszyscy na gtaforums myślą podobnie jak ty a tu się nagle okazuje, że tylko ty tak myślisz. gtaforums okazało się jedną wielką kompanią zajmującą się pisaniem bajek i dowcipów (dowcipów, które bardzo cię niedawno śmieszyły) ale jednak strach cię obleciał? Jestem tam modem przecież, skoro mnie tutaj chciałeś sprowadzić do parteru to czemu nie zrobisz tam z tymi userami porządku? Jeszcze przeczyta to jakiś człowiek i sobie pomyśli bóg wie co. Jak coś takiego: New code found in PS3 game files has lines about PC version bug reports with date from 2012, with features of DX11 and the use of X64 architecture something not present in current gen consoles, indicating not only an optimized version but also an independent development side by side with consoles matching the same scheme of Max Payne 3 development mogło tam sobie wisieć swobodnie w pierwszym poście? Czy to nie jest żywcem cytowana moja bajka i dowcip, który tak cię rozbawił? Ale nie zrobisz tego, nie zrobisz tego bo wiesz, że nie masz racji. Grunt pali cię się pod nogami, twoja odpowiedź na mój post to tylko ostateczna zniewaga, odwrócenie kota ogonem. Boisz się o tym dyskutować, bo nie masz argumentów, wiesz że w tej dyskusji pisane jest ci zostać przegranym.

20.01.2014 15:46
😁
odpowiedz
PortalGta
53
Generał

"chęć przeciwstawienia się przeciwnością losu." - codzienna dawka poprawnej polszczyzny w wykonaniu GOLa xDDDDDDDDDDDd

20.01.2014 15:55
Koktajl Mrozacy Mozg
odpowiedz
Koktajl Mrozacy Mozg
173
VR Evangelist

Na PC nie ma LCS znane z PSP czy PS2, fani jak to zawsze wzieli sprawe w swoje rece w GTA SA i tym sposobem powstaje LCS na PC http://www.moddb.com/mods/vice-city-stories-pc-edition

lordpilot - przeszkadza ci? Placisz za cos? Jest wiele innych devow ktorzy odwalaja jeszcze gorsza robote (a sa przeciez tymi profesionalistami jak mapperzy w COD czy BF) i dostaja za to kase. Jak chca, to niech robia, nie podoba sie ok, wlacz GTAV czy inna gre i daj spokoj. To ze nie bedzie to prawdziwe GTAV to wiadomo, nie bedzie misji i wielu innych rzeczy ale nowy teren, nowe furki dadza smak GTAV - z reszta takie mody robi sie dla zabawy.

Moderzy w MW1 poprzenosili wiekszosc rzeczy z MWx czy BO, nie mowiac juz ze tryb Zombie byl tam duzo lepszy niz to co dostalismy w BO1/2 czy Survival w MW3 a devsi Zombie dostali kase a oni nie...

20.01.2014 15:57
Ogame_fan
odpowiedz
Ogame_fan
112
SpiderBoy

Kęsik - to Ty odwracasz kota ogonem. Ja piszę o Tym że jesteś złodziejem, Ty piszesz w języku Kalego o czymś co nie ma miejsca.

Zagadka nr1 podobno GTA5 na PC powstaje na równi z konsolami, a tymczasem pierwsze wzmianki pochodzą z 2012 roku.
Zagadka nr2 nadal czekamy na zapowiedź marcowej premiery
Zagadka nr3 wiesz coś na temat moderowania KONKRETNEGO DZIAŁU ? Wiesz w ogóle jak wygląda JAKAKOLWIEK moderacja ?

twoja odpowiedź na mój post to tylko ostateczna zniewaga

Jak najbardziej zniewaga (słuszna!) Twojej pożal się Boże osoby-gracza.

Boisz się o tym dyskutować, bo nie masz argumentów

Mówi to człowiek bajkopisarz który wpada na obiadki do Sama Housera.

w tej dyskusji pisane jest ci zostać przegranym

Ciekawe, zwłaszcza że pierwsza z Twoich bajek (o tym że GTA5 powstawało równolegle na PC) legła w gruzach. Czekamy teraz na zapowiedź marcowej premiery !

20.01.2014 15:59
Roniq
😊
odpowiedz
Roniq
80
Senator

Smutno by było na tym forum bez naczelnego pajaca kęsika

20.01.2014 16:36
tosiekkeisot
👍
odpowiedz
tosiekkeisot
76
MiśKoralgolWielkiCham

Najbardziej dziwi mnie fakt ze konsolowcy zabierają glos w dyskusji o modzie na komputery. Chyba wam żal dupe sciska.

20.01.2014 17:18
kaszanka9
odpowiedz
kaszanka9
109
Bulbulator

Ogame_fan

Nigdy nie spytałem, ty naprawdę jesteś fanem ogame?

20.01.2014 18:49
Ogame_fan
odpowiedz
Ogame_fan
112
SpiderBoy

Nie, nie jestem.

A Ty jestes dziewiecioletnia kaszanka?

20.01.2014 19:48
JaspeR90k
😁
odpowiedz
JaspeR90k
58
ONE MAN ARMY

tosiekkeisot--> "Najbardziej dziwi mnie fakt ze konsolowcy zabierają głos w dyskusji o modzie na komputery. Chyba wam żal dupę ściska" Mało powiedziane bo udzielają się w każdym newsie potwierdzającym rychłe nadejście GTA V na PC, z tego powodu że z wiadomych tylko dla siebie względów nie potrafią pogodzić się z tym faktem.

20.01.2014 20:30
tosiekkeisot
odpowiedz
tosiekkeisot
76
MiśKoralgolWielkiCham

@JaspeR90k święta racja

20.01.2014 20:33
kaszanka9
odpowiedz
kaszanka9
109
Bulbulator

Ogame_fan [27]
A od kiedy liczba w loginie to wiek, ty za to napisałeś "fan" w loginie to się zastanawiałem, to w takim razie skoro nie jesteś fanem ogame, czemu taki login?

20.01.2014 21:12
😁
odpowiedz
PortalGta
53
Generał

@tosiekkeisot
Święta racja!
Żal nam dupę ściska, że nie możemy zagrać na naszych konsolach (na naszych PC możemy, ale uznajmy, że przecież nie mamy czegoś takiego i gramy tylko na konsolach) w mod do GTA IV, który dodaje mapę z GTA V, żeby poczuć się tak, jakbyśmy grali w "piątkę", którą mamy od września ubiegłego roku
xDDDDDD

20.01.2014 23:45
odpowiedz
satruh
20
Pretorianin

To mi się podoba:) W końcu widać, że scena fanowska potrafi sobie poradzić sama z różnymi przeszkodami:)

21.01.2014 04:15
odpowiedz
YourEnemy
24
Chorąży

Tak sobie czytam.... i kurde kto mi zwróci czas, który zmarnowałem na czytanie tego waszego bezsensownego jadu?

Z art Qualltin:
"Dużo pracy jeszcze przed nimi, to fakt, ale i tak lwią część roboty już wykonali."

Więc jeszcze raz:
"Dużo pracy jeszcze przed nimi, to fakt, ale i tak lwią część roboty już wykonali."

lwią część roboty wykonali == większą cześć roboty wykonali == mniejszą część roboty jeszcze nie wykonali

A cóż jest tą mniejszą częścią roboty? Jakieś jeszcze nie odnalezione błędy, modyfikowanie i optymalizowanie parametrów np ilości samochodów, dopieszczanie. Silniki gier niestety nigdy nie są w 100% elastyczne, nawet względnie nowe silniki mogą dławić się na uber wypasionych konsolach bądź PeCetach gdy, gdy czegoś jest za dużo.

Przykładowo ja w grze L4D za pomocą SourceMod (oraz odpowiedniego pluginu) utworzyłem bardzo wiele obiektów "fizycznych", na 7-mio letniej maszynie (GTA4 w ogóle nie rusza) jak i na dwurocznej maszynie (na której GTA4, działa płynnie, ustawienia wysokie ale nie max), na obu, ilość klatek na sekundę spadła dużo poniżej 1FPS. Tak samo jest na konsolach, gdy czegoś jest za dużo, maszyna bądź silnik gry się dławi.

A gdy skończą robotę to co? A nic. To dalej będzie modyfikacja.

@lordpilot, w twojej wypowiedzi przynajmniej nie ma jadu oraz "trololo".
Modyfikacja zawsze będzie tylko modyfikacją, zawsze. A czerpanie przyjemności z modyfikacji zależy od naszego nastawienia. Ja miałem przyjemność zagrać w masę modyfikacji, dlatego patrzę na nie z innej perspektywy.

@trole
Wy się śmiejecie, ale zaangażowani w projekt ludzie nigdzie oficjalnie nie piszą, że jest to wierna 100% kopia GTA 5.

Po drugie, to na razie jest tylko video ukazujący tylko małą część. Z oryginalnym GTA5, można tak zmontować film (powycinać fragmenty) w którym "udowodnimy", że ruch uliczny jest do bani.

Po trzecie, pod filmikiem jest: "please note download date is very unknown". Czyli modyfikacja może w ogóle nie powstanie.

Po czwarte, ten wasz bełkot na temat nicków, dorośnijcie. Nie ma sensu czepiać się tego, nie ma sensu odpowiadać na zaczepki.

Po piąte, a wsadźcie wy sobie te PC i te konsole w tylną cześć ciała. Marudy. Wy forumowe glonojady.

20.04.2014 19:00
👎
odpowiedz
MiksoeK
1
Junior

Obawiam się że R* może pozwać twórców modyfikacji za :
a) Modyfikowanie plików gry więc oszustwo (może ten powód nie jest aż taki "mocny").
b) Plagiat co jest NIEDOZWOLONE (ludzie oni pracowali ponad 5 lat nad tą grą wszystko zabezpieczali i kupowali licencje a oni sobie to od tak podrabiają).

Ps: To WCALE nie przypomina prawdziwej V (mam na ps3).

20.04.2014 20:10
odpowiedz
zanonimizowany992477
0
Pretorianin

Czemu sie czepiacie? Dobrze robią. Jak mają aż tyle wolnego czasu to niech skonwertują. Osobiscie GTA V mi sie nie podobało więc projkt mi lata:)

20.04.2014 20:26
Bart2233
odpowiedz
Bart2233
132
Peaceblaster

MiksoeK-->Jesteś jak Pies ogrodnika, sam zagrał innym nie da.

Mody do gier powstają od lat i jakoś nigdy nikomu nie przeszkadzały (póki nie pobiera się za nie pieniędzy).

Polecam też przeczytać definicje plagiatu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Plagiat

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze