Wpis wprowadzający czyli co ja tutaj robię? - Venom - 12 lutego 2015

Wpis wprowadzający, czyli co ja tutaj robię?

Błyskawicznie o mnie: imię i nazwisko łatwo wydedukować, jestem studentem IV roku (albo I na II stopniu, jak kto woli) na kierunku stosunki międzynarodowe i nudzę się jak każdy student. No, jak większość. A żeby się nie nudzić, nurzam się na co dzień w świecie popkultury. Filmy, seriale, gry, komiksy, książki i koszykarska liga NBA to moje pasje. Jestem symbiontem tego małego świata. Symbiontem popkultury. Wyszukane słowo, tak, tak. Ale nie jestem biologiem. Relacja jest taka, że w wirtualnym świecie egzystuję pod pseudonimem Venom. Antybohater z komiksowego uniwersum Marvela. Takie tam, sorry za dygresję.   

Dlaczego chciałbym pisać na Gameplay.pl? Będę szczery. Bo to fajna strona i ciekawe teksty ma. Do niedawna prowadziłem swój skromny blog, Nihilistyczne Impresje (ciut pretensjonalne, I know) na portalu Hatak.pl. Tyle, że Hatak przetransferował się w naEKRANIE.pl i mojego bloga ze sobą nie zabrał. Może wróci, może nie. Nie ma go do tej pory, więc zacząłem poszukiwania nowego organizmu. Rozważałem Filmweb.pl i autorski blog, ale jest to opcja fatalna pod każdym względem. Rozważałem platformę blogową, ale kto by to czytał? Rozważałem poczekać, ale myśli i pomysły nieustannie się kłębią, a jedyny sposób, żeby je uporządkować to pisać. Myśl, pisz, wypluj, zapomnij. Załamałem ręce, uderzyłem w ścianę. Najciemniej jest pod latarnią. Regularnie odwiedzam Gry-Online.pl i Gameplay.pl, uwielbiam teksty fsm’a, Czarnego Wilka i eJay’a, czytam też pojedyncze wpisy kiedy interesuje mnie dany temat. Aż do dzisiaj nie wiedziałem, że również mogę współtworzyć stronę. Mogę i chcę. Więc piszę.

A o czym piszę? O popkulturze ogólnie, tematy są różnorodne, ale najczęściej dotykam świata filmów i seriali. Lubię dygresje i off-topics, subiektywne zestawienia, listy i rankingi. Nowe perspektywy , czasem na serio, czasem abstrakcyjnie. Nie jestem jednak samozwańczym recenzentem, stąd wpisy swoje nazywam zawsze impresjami. Bo spisuję swoje wrażenia. Nie urodziłem się też z lekkim piórem, zgrabnego pisania ciągle się uczę. Z interpunkcją nigdy nie miałem po drodze. Jeśli się uda, chciałbym rozwijać siebie i filmową stronę Gameplay.pl. Widzę, że czasem autorskie teksty pojawiają się również na Gry-Online.pl, co jest nobilitujące, mobilizujące i inspirujące. Też tak chcę. No, to chyba byłoby na tyle.

Skończę cytatem z kapitalnego „Marsjanina”, którego udało mi się ostatnio przeczytać:

„Patrzcie! Cycki! ==> (.  Y  .) „

Venom
12 lutego 2015 - 17:23