Wpis wprowadzający czyli co ja tutaj robię? - Venom - 12 lutego 2015

Wpis wprowadzający, czyli co ja tutaj robię?

Błyskawicznie o mnie: imię i nazwisko łatwo wydedukować, jestem studentem IV roku (albo I na II stopniu, jak kto woli) na kierunku stosunki międzynarodowe i nudzę się jak każdy student. No, jak większość. A żeby się nie nudzić, nurzam się na co dzień w świecie popkultury. Filmy, seriale, gry, komiksy, książki i koszykarska liga NBA to moje pasje. Jestem symbiontem tego małego świata. Symbiontem popkultury. Wyszukane słowo, tak, tak. Ale nie jestem biologiem. Relacja jest taka, że w wirtualnym świecie egzystuję pod pseudonimem Venom. Antybohater z komiksowego uniwersum Marvela. Takie tam, sorry za dygresję.   

Dlaczego chciałbym pisać na Gameplay.pl? Będę szczery. Bo to fajna strona i ciekawe teksty ma. Do niedawna prowadziłem swój skromny blog, Nihilistyczne Impresje (ciut pretensjonalne, I know) na portalu Hatak.pl. Tyle, że Hatak przetransferował się w naEKRANIE.pl i mojego bloga ze sobą nie zabrał. Może wróci, może nie. Nie ma go do tej pory, więc zacząłem poszukiwania nowego organizmu. Rozważałem Filmweb.pl i autorski blog, ale jest to opcja fatalna pod każdym względem. Rozważałem platformę blogową, ale kto by to czytał? Rozważałem poczekać, ale myśli i pomysły nieustannie się kłębią, a jedyny sposób, żeby je uporządkować to pisać. Myśl, pisz, wypluj, zapomnij. Załamałem ręce, uderzyłem w ścianę. Najciemniej jest pod latarnią. Regularnie odwiedzam Gry-Online.pl i Gameplay.pl, uwielbiam teksty fsm’a, Czarnego Wilka i eJay’a, czytam też pojedyncze wpisy kiedy interesuje mnie dany temat. Aż do dzisiaj nie wiedziałem, że również mogę współtworzyć stronę. Mogę i chcę. Więc piszę.

A o czym piszę? O popkulturze ogólnie, tematy są różnorodne, ale najczęściej dotykam świata filmów i seriali. Lubię dygresje i off-topics, subiektywne zestawienia, listy i rankingi. Nowe perspektywy , czasem na serio, czasem abstrakcyjnie. Nie jestem jednak samozwańczym recenzentem, stąd wpisy swoje nazywam zawsze impresjami. Bo spisuję swoje wrażenia. Nie urodziłem się też z lekkim piórem, zgrabnego pisania ciągle się uczę. Z interpunkcją nigdy nie miałem po drodze. Jeśli się uda, chciałbym rozwijać siebie i filmową stronę Gameplay.pl. Widzę, że czasem autorskie teksty pojawiają się również na Gry-Online.pl, co jest nobilitujące, mobilizujące i inspirujące. Też tak chcę. No, to chyba byłoby na tyle.

Skończę cytatem z kapitalnego „Marsjanina”, którego udało mi się ostatnio przeczytać:

„Patrzcie! Cycki! ==> (.  Y  .) „

Venom
12 lutego 2015 - 17:23
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
13.02.2015 10:41
Amazing_Maurice
Amazing_Maurice
95
Pretorianin

Więc nic tylko życzyć powodzenia, wytrwałości i fajnych tekstów!

13.02.2015 10:50
odpowiedz
Czerstwiak
2
Chorąży

Czemu wybrales wlasnie ten kierunek? Co mozna po tym robic?

13.02.2015 17:28
leem230698
odpowiedz
leem230698
108
Lewacki Wojownik

Napisz czasami cos o NBA, ciekawie będzie tu to zobaczyć. Trzymam kciuki

13.02.2015 17:47
VenomP23
odpowiedz
VenomP23
48
Pretorianin

@Amazing_Maurice - dzięki za miłe słowa!

@Czerstwiak - stosunki międzynarodowe wybrałem, bo starałem się połączyć swoje humanistyczne zapędy z czymś konkretnym. W moim przypadku duże znaczenie ma jednak uczelnia - Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Tj 90% zajęć zogniskowanych jest w okół ekonomii, gospodarki i polityki. Także jeśli uda mi się studia skończyć, to będę miał ekonomiczne wykształcenie ze specjalnością zarządzanie międzynarodowe. Czyli w teorii praca w korpo (no raczej nie dla mnie), ale też w każdej innej firmie. W teorii mogę też zostać dziennikarzem, politykiem itd - to generalnie interdyscyplinarne studia wymagające później robienia kursów na coś konkretnego. Bo w praktyce to różnie może być...

@leem230698 - dzięki, napiszę :) Od sportowej strony również coś skrobnę, ale chodzi mi też po głowie tekst o związkach Hollywood z NBA. Bardziej w formie ciekawostek - np. gościnny występ Carmelo Anthonego w finałowym sezonie Sons of Anarchy, serial Survivors Remorse produkowany przez LBJ'a, a i Chris Paul będzie miał swój. No i o wiernych kibicach - Spike Lee, hardkorowy fan New York Knicks czy Jack Nicholson w Los Angeles. Albo o tych mniej wiernych, ale zdeklarowanych - Will Smith w Philadelphi, Mark Wahlberg w Bostonie :)

14.02.2015 09:25
Czarny  Wilk
odpowiedz
Czarny Wilk
94
Bo jestem czarny

GRYOnline.plTeam

Powodzenia :) I wytrwałości, cobyś nam nie odpadł po kilku tekstach ;)