Facebook rozpoczyna ekspansję usługi streamingowej Live Video - Gameplay - 29 stycznia 2016

Facebook rozpoczyna ekspansję usługi streamingowej Live Video

Facebook rozpoczyna ekspansję usługi Live Video. Jak poinformowano na oficjalnym blogu najpopularniejszego portalu społecznościowego na świecie, platforma streamingowa, z której do niedawna mogły korzystać wyłącznie osoby publiczne i skrupulatnie wyselekcjonowani użytkownicy, została właśnie udostępniona wszystkim mieszkańcom Stanów Zjednoczonych dysponującym urządzeniami działającymi pod kontrolą systemu iOS.

W najbliższych tygodniach możliwość korzystania z Live Video otrzymają mieszkańcy pozostałych regionów świata. Wstępnie funkcja będzie dostępna wyłącznie z poziomu iPhone’a lub iPada, ale firma pracuje już nad wprowadzenie transmisji wideo na smartfonach i tabletach z systemem Android.

Z informacji podanych na oficjalnym blogu Facebooka przez Vadima Lavrusika, menedżera projektu, wynika, że aktywacja usługi nie jest w żadnym razie skomplikowana, co wpisuje się w zasadę działania portalu. Rozpoczęcie transmisji na żywo wiąże się z koniecznością kliknięcia ikony Live Video, znajdującej się w polu aktualizacji statusu (w międzyczasie można jeszcze dodać krótki opis i wybrać odbiorców – dokładnie tak samo jak w przypadku dzielenia się zdjęciami czy filmami).

W trakcie transmisji użytkownik może śledzić na bieżąco liczbę widzów, podstawowe informacje na ich temat, a także wyświetlane w czasie rzeczywistym komentarze. Co ważne, po zakończeniu transmisji nie ulega ona kasacji, a zostaje zachowana na osi czasu pod postacią filmu. Użytkownik może następnie podjąć decyzję o usunięciu lub zachowaniu materiału. Transmisje znajomych będą dodawane do strumienia aktywności, a śledzenie najciekawszych Live Video ułatwi funkcja subskrybowania nadawców.

Poniżej pierwsza transmisja Live Video sprzed kilku miesięcy, oczywiście z udziałem Marka Zuckerberga:

Gameplay
29 stycznia 2016 - 12:44
Komentarze Czytelników
Dodaj swój komentarz