DeLorean DMC-12 - powrót do przyszłości stanie się faktem - Gameplay - 2 lutego 2016

DeLorean DMC-12 - powrót do przyszłości stanie się faktem

Kult, jakim w obliczu sukcesu Powrotu do przyszłości obrósł DMC-12 (samochód sportowy marki DeLorean Motor Company), trwa po dziś dzień. Nie powinno nas zatem dziwić ogłoszenie, że producent – przywrócony do życia po tym, jak w 1983 roku, czyli na dwa lata przed debiutem pierwszej części kultowej trylogii, został zmuszony ogłosić bankructwo – ma zamiar wprowadzić do sprzedaży 300 egzemplarzy odświeżonej wersji ikonicznego wozu.

Samochód, którego cena zostanie ustalona na poziomie około 100 tysięcy dolarów, zjedzie z linii produkcyjnej najprędzej w przyszłym roku. W podjęciu samej decyzji pomogły ostatnie zmiany w amerykańskim prawie, upraszczające procedury i ułatwiające małym firmom motoryzacyjnym produkcję oraz sprzedaż aut na terenie USA. Jak można przeczytać w oficjalnym oświadczeniu DeLorean Motor Company, czekając na owe modyfikacje, firma prowadziła rozmowy z dostawcami silników i innych części. Wszystko wskazuje, że zakończyły się one sukcesem.

Nowy DMC-12 zachowa najbardziej rzucające się w oczy cechy oryginału, w tym podnoszone do góry drzwi i karoserię z nierdzewnej, nielakierowanej stali (wymyśloną pierwotnie przez słynnego Giorgetto Giugiaro, autora projektu Lancii Delta). Nie zabraknie też zmian, do których zaliczać będą się większe koła, czy dodatków w postaci systemu nawigacyjnego i podgrzewanych foteli. Ktoś z Was się skusi?

Gameplay
2 lutego 2016 - 14:46