LEGO zapowiada serial Star Wars: The Freemaker Adventurers i nowe zestawy klocków - Gameplay - 18 lutego 2016

LEGO zapowiada serial Star Wars: The Freemaker Adventurers i nowe zestawy klocków

Firma LEGO zaznaczyła swoją obecność podczas imprezy zabawkarskiej 2016 New York Toy Fair w najlepszy możliwy sposób. Nie tylko ujawniła szereg nowych zestawów klocków na licencji Gwiezdnych wojen – w tym najnowszego Przebudzenia Mocy oraz na podstawie oryginalnej trylogii – ale też przekazała informacje, które przypadną do gustu wszystkim fanom animacji w świecie Star Wars.

Zacznijmy od tych ostatnich. LEGO ogłosiło, że tego lata w Stanach Zjednoczonych na kanale Disney XD zadebiutuje nowy serial animowany LEGO Star Wars: The Freemaker Adventurers. Opowieść, która choć kierowana do młodszych widzów, rozrywki dostarczy zapewne także starszym fanom Gwiezdnych wojen, skupi się na tytułowych Freemakerach, czyli rodzinie zajmującej się budową i sprzedażą statków kosmicznych, konstruowanych z odpadków, jakie tonami zalegają na polach bitew.

Fabularnie serial zostanie osadzony między wydarzeniami znanymi z Imperium kontratakuje a Powrót Jedi. Centralną postacią historii będzie najmłodszy z Freemakerów, u którego – na wskutek kontaktu z artefaktem Kyber Saber (kybery to kryształy wykorzystywane przez Jedi i Sithów do zasilania mieczów świetlnych) – rozwinie się więź z Mocą. W efekcie rodzina zostanie wciągnięta w sam środek walki o przywrócenie pokoju w galaktyce. Głównymi producentami LEGO Star Wars: The Freemaker Adventurers są Bill Motz i Bob Roth, autorzy Pingwinów z Madagaskaru.

Co do nowych klocków na licencji Star Wars – do sprzedaży trafiły zestawy odtwarzające Bitwę o Takodana i Transporter Ruchu Oporu z Przebudzenia Mocy, Komora do zamrażania w karbonicie z oryginalnej trylogii, a także kilka pomniejszych. Niedługo w ofercie znajdzie się również nowa, rozbudowana wersja Ataku na Hoth, a w marcu i czerwcu trzy kolejne. W pakietach uwzględniono szereg nowych figurek, bazujących na takich bohaterach jak Maz Kanata, Admirał Ackbar, Leia Organa oraz Śnieżni Szturmowcy.

Gameplay
18 lutego 2016 - 08:33
Komentarze Czytelników
Dodaj swój komentarz