Gracz o imieniu Jihad zbanowany przez Sony - A Very Special Snowflake - 30 czerwca 2016

Gracz o imieniu Jihad zbanowany przez Sony

Czy ludzie o imieniu Adolf mogliby oczekiwać banicji w tamtych czasach?

Jihad Al Mofadda, tak nazywa się gracz, który został zbanowany przez Sony za własne imię umieszczone w PSN ID. To ID miało następującą nazwę: iJihad. Wściekły gracz, bo z wieloletnim doświadczeniem i posiadającym to konto od premiery PlayStation 3, napisał o całym zdarzeniu na reddicie. 9 czerwca po kilku mailach do Sony Jihadowi zaoferowano zmianę nazwy. Dopiero dwa tygodnie później ktoś inny rozpatrzył zgłoszenie i odmówił mu tej zmiany, bo jak stwierdzili w odpowiedzi - nie robią wyjątków.

Jednak ban nie taki permamentny i zmienili zdanie - znowu. Po nagłośnieniu tej sprawy przez media takie jak Kotaku, Gameinformer czy WSJ, PlayStation UK skontaktowało się z Jihadem i zaoferowało zmianę PSN ID, ale to niesie za sobą dosyć spore konsekwencje. Zdobyte trofea mogą zniknąć, a dodani przyjaciele znikną już na pewno, a wraz z nimi każda wiadomość. Gracz dodał jeszcze, że zmiana ID trwała tylko dwie sekundy, ale jak się okazało, trofea podobnie jak przewidywana reszta, zniknęły na zawsze.

Sony wytłumaczyło, że blokadę nałożył automatyczny system sprawdzania, zaskoczony Jihad podsumował: trudno w to uwierzyć, skoro konto ma jakieś 7 lat!

Więc dla Jihada skończyło się to dobrze, no, może nie do końca. Może nawet... wcale. W końcu nic z konta mu się nie zostało, więc to tak jakby stworzył nowe. Ale mamy dobrą wiadomość dla pozostałych użytkowników PSN - gracz poinformował, że w rozmowie udzielono mu informacji o tym, że możliwość zmiany PSN ID ma w przyszłości otrzymać każdy. A przynajmniej zaczęto się nad tym zastanawiać.

A Very Special Snowflake
30 czerwca 2016 - 16:48