Historia Chrystusa w VR pod koniec tego roku - Gameplay - 30 czerwca 2016

Historia Chrystusa w VR pod koniec tego roku

Kontynuacja Pasji w reżyserii Mela Gibsona to nie jedyny znajdujący się w przygotowaniu film poświęcony osobie Jezusa Chrystusa. Jak donosi serwis Variety, pod koniec tego roku do dystrybucji cyfrowej trafi Jesus VR – The Story of Christ – pierwszy film ukazujący życie, śmierć i zmartwychwstanie Syna Bożego w formacie VR.

90-minutowy obraz w rozdzielczości 4K, za którego produkcję odpowiadają firmy Autumn Productions i VRWERX, będzie można obejrzeć z wykorzystaniem wszystkich liczących się platform VR, z Google Cardboard, Samsung Gear, Oculus Rift, PlayStation VR i HTC Vive na czele. Produkcja trafi do oferty popularnych platform VOD.

Film został nakręcony w październiku 2015 roku we włoskiej Materze, a więc w jednym z miejsc, gdzie swego czasu trwały zdjęcia do gibsonowskiej Pasji. Jego reżyserem jest David Hansen (współproducent Lovesong, Piekielnego chłopaka i Rozrywki), a głównym producentem Enzo Sisti (m.in. Pasja, Koneser, Ben-Hur). Obaj panowie wyrażają wielkie zadowolenie z faktu nakręcenia opowieści w formacie VR, doskonale zdając sobie sprawę z tego, z jak potężnym narzędziem mieli do czynienia.

Główne role w filmie Jesus VR – The Story of Christ grają Tim Fellingham (Jezus Chrystus), Mish Boyko (Piotr), Christian Serritiello (Andrzej), Rhys Howells (Judasz) and Matteo Carlomagno (Jan). Autorem scenariusza jest Andre van Heerden, a za konsultacje teologiczne odpowiada jezuita William Fulco, który pełnił już tę funkcję przy okazji Pasji.

Gameplay
30 czerwca 2016 - 14:17