Tyon

Padem i Mieczem

najnowszepolecanepopularne

Rany kamieni – kolejny hit autora Chemii śmierci?

Taśmy Watykanu – czy grozi nam koniec świata?

Assassin's Creed: Pojednanie - Recenzja książki osadzonej w świecie Assassin's Creed: Unity

Dzielnica Obiecana - Pierwsza polska książka w uniwersum Metro 2033!

Wkraczamy do świata adry i animancji - Recenzja gry Pillars of Eternity

Futu.re - Przyszłość według Glukhovsky’ego

Warlords of Draenor - Początek końca?

Od wydania najnowszego dodatku do World of Warcraft minął już ponad miesiąc, można więc pokusić się o podsumowanie i wnioski jakie się nasuwają. Warlords of Draenor okazał się wielkim sukcesem. Do gry, po dłuższej przerwie, powróciło ponad 3 miliony graczy, tak, że ogólna liczba subskrypcji wzrosła do ponad 10 milionów. Przedstawiony świat jest ogromny, różnorodny, wypełniony treścią i po prostu ciekawy. Wprowadzono kilka rewolucyjnych zmian (dla jasności: rewolucyjnych jak na WoW’a), najważniejszą z nich jest oczywiście garnizon oraz system towarzyszy. Przez całą jednak rozgrywkę czułem, że czegoś brakuje.

czytaj dalejTyon
23 grudnia 2014 - 21:29

Na Tropie Zła #1 Raporty profilera

Zastanawialiście się kiedyś co skłania ludzi do popełnienia zbrodni? Interesuje was może świat handlu ludźmi? A może jesteście ciekawi jak od środka wygląda handel narkotykami? Na te i inne pytania postaram się odpowiedzieć w nowej serii tekstów, które przybliżą świat zbrodni z dwóch stron medalu - przestępców i policjantów. Jak się często okazuje, ci ostatni rzadko kiedy mają z prawem coś wspólnego. Każdy z wpisów oparty będzie na książce opisującej konkretny aspekt przestępczości lub walki z nią, tak więc osoba zainteresowana będzie mogła sięgnąć po więcej informacji. Nie chciałbym jednak aby była to zwyczajna recenzja, tak więc postaram się przedstawić najciekawsze fragmenty książki czy wnioski jakie stara się przekazać nam autor. 

Dzisiaj przedstawię książkę, od której nazwę zaczerpnęła cała seria, a mianowicie „Na tropie zła: Raporty profilera”, autorstwa Axela Petermanna. Jest on analitykiem kryminalnym i pracownikiem niemieckiej policji od ponad 30 lat. W swojej karierze zajmował się tysiącami spraw, utworzył dziesiątki tysięcy profili sprawców i przyczynił się do złapania setek przestępców.

czytaj dalejTyon
20 grudnia 2014 - 21:27

Diablo III: Zakon - Historia ostatniego z Horadrimów

Publikacja książki Diablo III: Zakon była ściśle związana z planem wydawniczym samej gry. Książka była częścią planu marketingowego Blizzarda, miała wprowadzić nowych graczy w klimat serii, a starym przypomnieć nieco historię poprzednich odsłon. W książce poznamy historię życia Deckarda Caina, ostatniego członka legendarnego zakonu Horadrimów, przed którym stanie kolejne wyzwanie, tym razem będzie to zagrożenie ze strony sługusów jednego z pomniejszych Władców Piekieł - Beliala.

Czy jednak książka przetrwała próbę czasu i po przeszło dwóch latach nadal potrafi zaciekawić fanów Diablo II i Diablo III? Odpowiedź brzmi: Zdecydowanie tak!

czytaj dalejTyon
16 listopada 2014 - 15:42

Assassin’s Creed: Czarna Bandera - recenzja książki

Przed nami dwie duże premiery gier z serii Assassin’s creed. Dla osób, które jakimś cudem nie grały jeszcze w poprzednika - Black Flag mam do zaprezentowania recenzję książki, której fabuła bezpośrednio odnosi się do przygód Edwarda Kenway’a. Książka prezentuje naprawdę przyzwoity poziom oraz przedstawia historię całego życia głównego bohatera. 

czytaj dalejTyon
12 listopada 2014 - 22:46

Furia, czyli Kompania Braci w czołgu

Furia nie jest szczególnie promowanym filmem. Brak reklam telewizyjnych, w internecie spokój, plakaty rozwieszane są bardzo oszczędnie. A szkoda, bo film jest warty uwagi. Nieco lepiej poinformowani są gracze World of Tanks, którego producent - Wargaming sporo zainwestował, zarówno finansowo jak i w promocję Furii. Jest to chyba pierwszy przypadek w historii gdy film jest sponsorowany przez firmę związaną z branżą gier komputerowych, a nie na odwrót. Mam nadzieję, że będzie się tak działo częściej. 

czytaj dalejTyon
10 listopada 2014 - 20:54

Diablo. Wojna Grzechu: Prawo Krwi. Piekielnie dobra książka?

Książka Diablo. Wojna Grzechu: Prawo Krwi ukazała się w Polsce nieco ponad dwa tygodnie temu, mimo że jej światowa premiera miała miejsce jeszcze w 2006 roku. Czy w Polsce nie było popytu na tego typu dzieła czy może książka jest po prostu na tyle słaba, że nie warto było jej tłumaczyć przez osiem lat? Zatem przyjrzyjmy się jej bliżej. 

czytaj dalejTyon
7 listopada 2014 - 15:32