Klonoa trafi do kin - Gameplay - 28 października 2016

Klonoa trafi do kin

Doczekaliśmy się zapowiedzi kolejnej ekranizacji gry wideo, ale tym razem nie chodzi o tytuł z pierwszych stron gazet. Mowa bowiem o platformówce Klonoa, która, mimo uznania krytyków, nigdy nie zdobyła większej popularności. Serwis Variety poinformował, że prace nad pełnometrażowym filmem animowanym na podstawie produkcji firmy Bandai Namco już ruszyły – odpowiada za nie nowopowstałe, amerykańskie studio animacji Henshin.

Proces produkcji nadzoruje założyciel Henshin, Rob Pereyda, natomiast za podstawę dla filmu służy scenariusz autorstwa Hitoshiego Ariga. Ariga pełni również rolę współproducenta i projektanta postaci. Co ważne, obaj mogą pochwalić się doświadczeniem w zakresie produkcji gier – Ariga odpowiadał za wygląd bohaterów w wybranych grach z serii Pokemon, natomiast Pereyda wyprodukował kilka starszych tytułów firmy Bandai Namco (m.in. Bravoman, Mappy, Wonder Momo). Poniżej zamieszczamy intro pierwszej odsłony serii Klonoa, wydanej przed 19 laty na konsolę PlayStation:

Zapowiedź filmu animowanego Klonoa miała miejsce podczas imprezy Japan Content Showcase 2016. Kolejne szczegóły, w tym termin kinowego debiutu, zostaną ujawnione wkrótce. Oczekujemy, że animacja trafi na wielki ekran w przyszłym roku, a więc w 20. rocznicę wydania pierwszej gry z serii.

Marka Klonoa zaistniała w świadomości graczy w 1997 roku, kiedy to na PlayStation zadebiutowała platformówka 2,5D Klonoa: Door to Phantomile. W grze wcielaliśmy się w tytułowego bohatera, żyjącego w świecie snów (o czym sam nie do końca zdawał sobie sprawę). W 2001 roku opowieść doczekała się kontynuacji zatytułowanej Klonoa 2: Lunatea's Veil i wydanej na PlayStation 2. Do sprzedaży trafiło też kilka spin-offów, w tym sportowe Klonoa Beach Volleyball. Z kolei w 2008 roku pierwsza część doczekała się udanego, rozbudowanego remake’u na konsolę Wii.

Gameplay
28 października 2016 - 14:49