Gralingrad 2.0 - o blogu i planach - Brucevsky - 28 października 2016

Gralingrad 2.0 - o blogu i planach

18 września minęło sześć lat od momentu publikacji pierwszego wpisu w Gralingradzie na gameplay.pl. Niepozorny cykl, który sporadycznie przeplatał newsy na stronie Gry-OnLine, przerodził się w bloga o grach, piłce nożnej, anime i wszystkim tym, co mnie pasjonuje. Sześć lat później cała ta moja inicjatywa rozrosła się jeszcze bardziej. Obecnie na cały projekt składają się dwa blogi, kanał YouTube, a także profile społecznosciowe na Facebooku i Twitterze. Śmiało mogę nazwać obecny etap swojej twórczej działalności w internecie Gralingradem 2.0.

Gralingrad na gameplay.pl. Od tego wszystko się zaczęło. Obecnie na blogu pasjonaci gier, filmów, anime i sportu znajdą już kilkaset tekstów o przeróżnym stylu, długości i tematyce. Od krótkich felietonów, przez recenzje, relacje z karier w grach sportowych i rozmaitych wydarzeń, aż po przekrojowe teksty omawiające konkretne tytuły, serie czy problemy. Sporo growej klasyki i parę długich cyklów przewinęło się w minionych latach na łamach bloga. Obecnie postanowiłem skupić się tutaj na dwóch typach materiałów, recenzjach i felietonach, które co pewien czas uzupełniam o większe teksty dotyczące ważnych i interesujących wydarzeń, rocznic lub zagadnień. Pasjonaci starych, często zapomnianych dzisiaj gier mogą liczyć na oceny i opinie na temat dzieł z bibliotek PS2, PS3, PS4, PSP, PC czy Wii, a do tego na regularnie pojawiający się w związku z kolejnymi materiałami tego typu cykl Bossowie, w którym bez skrupułów rozprawiam się z projektami szefów, wydłużając listę oklepanych buziek przeróżnych monstrów, badassów i innych typów spod ciemnej gwiazdy. 

Istniejący od dobrych kilkunastu lat, ale dopiero od niedawna powracający do życia po dłuższej przerwie, kanał na YouTube to audiowizualne uzupełnienie Gralingradu z gameplay.pl. Obok opublikowanych tam starych wideorecenzji, jednych z pierwszych w polskim internecie i tworzonych wówczas w nieco polowych warunkach, umieszczam tam i planuję jak najbardziej regularnie dodawać kolejne wideofelietony. Żadnego wydzierania się do kamery, wrzucania 30 minutowych Let’s Playów i zmontowanych ot tak sobie meczów piłkarskich w FUT (no offense!). Zamiast tego krótkie, treściwe opinie na temat rozmaitych gier i rozwiązań w świecie wirtualnej rozrywki, które mnie zachwyciły, zirytowały, rozbawiły lub wywołały jakiekolwiek inne emocje. Krótko i na temat. Mam też nadzieję, że z czasem na coraz wyższym poziomie, w miarę wdrażania się w ten cały świat YT.

Jak szaleć, to szaleć. Zastanawialiście się kiedyś, jak przebiegłoby spotkanie nordyckiej bogini z Michaelem Jordanem? Ja popuściłem wodze fantazji, tak akurat świeżo po lekturze biografii gwiazdy NBA i w przerwie pomiędzy partyjkami Valkyria Profile 2: Silmeria na PS2. Takie teksty to normalka na blogu.

Gralingrad.pl początkowo miał być miejscem na treści, które nie bardzo pasowały na gameplay. Luźne przemyślenia o kolejnych ogrywanych tytułach, relacje z placu boju podczas testowania staroci i nowości, komentarze na temat poczynań producentów i wydawców. Do tego sporo piłki nożnej, ze szczególnym uwzględnieniem ulubionej włoskiej Serie A, a także anime i filmów. Tak było na początku, ale po roku postanowiłem nieco bardziej drastycznie odróżnić od siebie blog na gameplayu i Gralingrad.pl. W ten sposób to drugie miejsce przekształciło się w dom dla tworzonych mniej lub bardziej spontanicznie opowiadań. Na ten moment znaleźć tam możecie moją karierę w Football Manager 2016, gdzie podbijam piłkarski świat jako trener Paris FC, a także cykle Włosi w Europie i Spisani. Pierwszy to nietypowe zapowiedzi meczów włoskich klubów w Lidze Mistrzów i Lidze Europy, w których wspomniane drużyny stają się… ludźmi i mierzą z rozmaitymi wyzwaniami. Drugi to seria ze mną, złośliwym Narratorem i setkami postaci z gier, filmów, sportu i otaczającego świata w rolach głównych. W tej nietypowej formie dzielę się swoimi przemyśleniami, a także odnoszę do ostatnich wydarzeń i produkcji, które napotkałem na swoje drodze. Całokształt bloga uzupełniają wrzucane regularnie typy na każdą kolejkę Serie A – coś dla pasjonatów dodatkowych emocji podczas meczów. A wkrótce startuje kariera w PES2017.

Te trzy miejsca publikacji nowych materiałów uzupełniają profile społecznościowe Gralingradu na Facebooku i Twitterze. Pierwszy z nich to najlepszy sposób, by być na bieżąco ze wszystkimi nowymi tekstami i filmami, które publikuję. Drugi daje mi okazję, by z Wami podyskutować, wrzucić ciekawe grafiki czy gify, zdać krótką relację ze swoich poczynań w danych produkcjach i zapowiedzieć nadchodzące materiały.

Tworząc Gralingrad, chcę dzielić się swoją pasją, rozwijać umiejętności i dawać Wam ciekawe treści na nudne wieczory, zajęcia na uczelni czy godziny oczekiwań w kolejkach lub korkach. Lubicie określony cykl lub rodzaj tekstów? Macie jakieś sugestie i uwagi? Dajcie koniecznie znać w komentarzach. Na pewno nie zostaną zignorowane.

Brucevsky
28 października 2016 - 17:40