Obi-Wan Kenobi powraca do świata Gwiezdnych wojen - Gameplay - 5 stycznia 2017

Obi-Wan Kenobi powraca do świata Gwiezdnych wojen

W serwisie YouTube zadebiutował zwiastun przybliżający kluczowe wątki kolejnych odcinków trzeciego sezonu serialu animowanego Star Wars Rebels. Od pewnego czasu wszystkie znaki w odległej Galaktyce wskazywały na powrót Obi-Wana Kenobiego i do tego wydarzenia faktycznie dojdzie. Wielki mistrz Jedi pojawia się w materiale dwukrotnie.

Zaraz na początku widzimy Obi-Wana Kenobiego jako hologram młodszej wersji, zainspirowanej rolą Ewana McGregora z trylogii prequeli, a w ostatnich sekundach materiału jest już w kwiecie wieku (z dubbingiem przywodzącym na myśl Aleca Guinnessa), kiedy to w blasku ogniska dochodzi do konfrontacji z arcywrogiem, Darthem Maulem.

Warto zauważyć, że powrót Kenobiego oczekiwany jest również w przypadku kolejnych głównych odsłon marki Star Wars. W ósmej i dziewiątej odsłonie sagi mamy się natknąć na rozmaite odniesienia do jego postaci. Anthony Breznican, dziennikarz serwisu Entertainment Weekly specjalizujący się w tematyce Gwiezdnych wojen, nie wyklucza, że w ten sposób wyjaśnione zostaną powiązania Obi-Wana Kenobiego z wybranymi bohaterami sagi. Ma to być główny powód odwlekania prac nad samodzielnym filmem poświęconym przygodom wielkiego mistrza Jedi.

Serial animowany Star Wars Rebels (pol. Gwiezdne wojny: Rebelianci) emitowany jest kanale Disney XD. Jego akcja rozgrywa się 15 lat po wydarzeniach z Zemsty Sithów oraz 4 lata przed tymi z Nowej Nadziei. Serial opowiada przede wszystkim o losach członków statku kosmicznego Duch, którzy w trzecim sezonie aktywnie uczestniczą w działaniach zalążków Rebelii. W produkcji nie brakuje jednak innych wątków, osadzających Rebeliantów głęboko w uniwersum Star Wars.

Gameplay
5 stycznia 2017 - 13:52