Obi-Wan Kenobi powraca do świata Gwiezdnych wojen - Gameplay - 5 stycznia 2017

Obi-Wan Kenobi powraca do świata Gwiezdnych wojen

W serwisie YouTube zadebiutował zwiastun przybliżający kluczowe wątki kolejnych odcinków trzeciego sezonu serialu animowanego Star Wars Rebels. Od pewnego czasu wszystkie znaki w odległej Galaktyce wskazywały na powrót Obi-Wana Kenobiego i do tego wydarzenia faktycznie dojdzie. Wielki mistrz Jedi pojawia się w materiale dwukrotnie.

Zaraz na początku widzimy Obi-Wana Kenobiego jako hologram młodszej wersji, zainspirowanej rolą Ewana McGregora z trylogii prequeli, a w ostatnich sekundach materiału jest już w kwiecie wieku (z dubbingiem przywodzącym na myśl Aleca Guinnessa), kiedy to w blasku ogniska dochodzi do konfrontacji z arcywrogiem, Darthem Maulem.

Warto zauważyć, że powrót Kenobiego oczekiwany jest również w przypadku kolejnych głównych odsłon marki Star Wars. W ósmej i dziewiątej odsłonie sagi mamy się natknąć na rozmaite odniesienia do jego postaci. Anthony Breznican, dziennikarz serwisu Entertainment Weekly specjalizujący się w tematyce Gwiezdnych wojen, nie wyklucza, że w ten sposób wyjaśnione zostaną powiązania Obi-Wana Kenobiego z wybranymi bohaterami sagi. Ma to być główny powód odwlekania prac nad samodzielnym filmem poświęconym przygodom wielkiego mistrza Jedi.

Serial animowany Star Wars Rebels (pol. Gwiezdne wojny: Rebelianci) emitowany jest kanale Disney XD. Jego akcja rozgrywa się 15 lat po wydarzeniach z Zemsty Sithów oraz 4 lata przed tymi z Nowej Nadziei. Serial opowiada przede wszystkim o losach członków statku kosmicznego Duch, którzy w trzecim sezonie aktywnie uczestniczą w działaniach zalążków Rebelii. W produkcji nie brakuje jednak innych wątków, osadzających Rebeliantów głęboko w uniwersum Star Wars.

Gameplay
5 stycznia 2017 - 13:52

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
05.01.2017 16:44
multigry
97
Konsul

Czyli w skrocie nici ze samodzielnego spin offu o Obi wanie star wars story :(

05.01.2017 18:30
odpowiedz
1 odpowiedź
wojto96
107
I am no one

Widzę że ciekawe rzeczy dzieją się w Rebels, ale sam zatrzymałem się w połowie pierwszego sezonu i jakoś nie mogę przez niego przebrnąć, chyba będę musiał się któregoś razu zmusić bo z tego co słyszałem im dalej w las tym lepiej.

post wyedytowany przez wojto96 2017-01-05 18:31:29
06.01.2017 11:09
DzaQ
51
Purpurowy pożeracz ludzi

Miałem podobnie - zatrzymałem się po pierwszym sezonie, ale właśnie nadrabiam i powiem, że warto. Klimat starej trylogii jest tu odczuwalny na każdym kroku :)
No i walki na miecze świetlne to nie fikuśny balet, choć jest bardziej dynamicznie niż przy starciu Luka z Tatusiem :)

06.01.2017 11:26
odpowiedz
Bezi2598
89
Legend

Ja obejrzałem tylko kawałek 3 sezonu. Za dużo odcinków zapychaczy, do tego w pierwszym i w dziesiątym odcinku właściwie to samo się dzieje jeśli chodzi o wątek Ezry i Maula.

06.01.2017 14:37
odpowiedz
Fett
172
Avatar

multigry - przecież jedno nie wyklucza drugiego.