Woody Harrelson oficjalnie w obsadzie filmu o przygodach Hana Solo - Gameplay - 12 stycznia 2017

Woody Harrelson oficjalnie w obsadzie filmu o przygodach Hana Solo

Wytwórnia Lucasfilm postanowiła odnieść się do plotek, które w ostatnich dniach rozpalały serca miłośników kosmicznej sagi. Tym samym firma potwierdziła, że Woody Harrelson faktycznie dołączył do obsady samodzielnego filmu poświeconego Hanowi Solo, najbardziej znanemu awanturnikowi odległej galaktyki.

W tej chwili nie wiemy jeszcze, w kogo wcieli się aktor znany z takich filmów jak Urodzeni mordercy, Skandalista Larry Flynt, To nie jest kraj dla starych ludzi, Zombieland oraz Iluzja. Wcześniejsze plotki sugerowały, że Harrelson zagra mentora, „przyuczającego” młodego Hana Solo do kosmicznej szmuglerki. Niewykluczone, że jednocześnie okaże się on jego głównym wrogiem. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że prace nad obrazem mają ruszyć w najbliższym czasie, z pewnością nie będziemy musieli czekać długo na wyjaśnienie tej zagadki. Co ciekawe, do tej roli przymierzany był również Christian Bale.

W ostatnich miesiącach dowiedzieliśmy się, że w filmie, w którym w rolę tytułowego awanturnika wcieli się Alden Ehrenreich (Ave, Cezar!, Blue Jasmine), zagrają także Donald Glover (Marsjanin, serial Atlanta) oraz Emilia Clarke (serial Gra o tron, Terminator: Genisys, Zanim się pojawiłeś). W tym przypadków znamy jedynie szczegóły odnośnie występu Glovera – mianowicie, wcieli się on w młodego Lando Calrissiana, bliskiego przyjaciela Hana Solo. Kluczową rolę w filmie odegra również Chewbacca.

Pierwszy solowy film o przygodach Hana Solo trafi do kin w  2018 roku, prawdopodobnie 25 maja, choć plotkuje się, że jego premiera może zostać przesunięta na grudzień. Wyreżyserują go Phil Lord i Christopher Miller, którzy współpracowali m.in. przy LEGO: Przygodzie, 21 Jump Street i The Last Man on Earth. Obraz przedstawi kilka lat z życia awanturnika, poczynając od chwili wejścia w dorosłość. Jego historia będzie kontynuowana w kolejnych dwóch częściach, aż do momentu, gdy dane nam było poznać Hana w Nowej nadziei. Wcześniej fanów Gwiezdnych wojen czeka jeszcze kinowa premiera Star Wars: Episode VIII (14 grudnia 2017).

Gameplay
12 stycznia 2017 - 14:39