Swapdoodle – oryginalny sposób na komunikację - Antares - 11 marca 2017

Swapdoodle – oryginalny sposób na komunikację

Nintendo lubi oryginalność, czego najlepszym przykładem jest aplikacja Swapdoodle, pozwalająca użytkownikom konsolki 3DS wymieniać się obrazkowymi listami. W dobie nowoczesnych interfejsów graficznych użytkownika, nastawienia na prostotę i dominacji komunikatorów na smartfonach, Japończycy proponują coś oryginalnego i przepełnionego duchem lat 90.

W dobie popularności smartfonów tradycyjne rozmowy telefoniczne już dawno zostały zastąpione przez różnorakie komunikatory. Praktycznie każdy korzysta z Messengera czy WhatsApp, a rekordy popularności bije też Snapchat. Na konsolach dominuje z kolei rozgrywka multiplayer, więc standardem stał się voice chat. Co jednak z urządzeniami przenośnymi, takimi jak konsolka 3DS?

Swapdoodle to następca LetterBox, znanego w USA pod nazwą Swapnote.  Pozwala ona na wymienianie się wiadomościami z innymi posiadaczami konsoli 3DS. Nie chodzi jednak o zwykły tekst – za pomocą aplikacji tworzymy rysunki, pocztówki i proste komiksy. Wpisuje się to bardzo w klimat Nintendo, lecz przede wszystkim stanowi nieocenioną formę komunikacji, jeśli gramy dużo online. System nie posiada bowiem innego komunikatora, niż właśnie ten.

Aplikacja stanowi bardzo niecodzienne połączenie, bowiem chociaż jest komunikatorem, z pozoru przypomina bardziej zabawny, prosty program graficzny. Możemy tu korzystać z różnokolorowych pisaków, ramek i innych ozdób, takich jak naklejki. Co ciekawe, znalazły się tu mikropłatności, pozwalające m.in. na dokupienie tematycznych zestawów ozdób. Tym, którzy zakrzykną teraz, że to pazerność i zbrodnia ze strony Nintendo przypomnę tylko, że płatne naklejki mamy również w Messengerze na Facebooku – urok czasów, niestety.

Jeśli wasza lista znajomych na 3DS nie świeci pustkami, sprawdźcie Swapdoodle – to zabawna aplikacja, która potrafi być bardzo przydatna, jeśli np. chcemy umówić się na partyjkę w Monster Hunter. Ma ona swój wyjątkowy urok, z racji tego, że klimatem przypomina trochę rozwiązania ze starszych konsol. 

Antares
11 marca 2017 - 23:23