Five Nights at Freddy's - Scott Cawthon zapowiada ekranizację kultowej serii horrorów - Gameplay - 31 marca 2017

Five Nights at Freddy's - Scott Cawthon zapowiada ekranizację kultowej serii horrorów

Wszystko wskazuje na to, że kultowy cykl horrorów Five Nights at Freddy’s faktycznie doczeka się ekranizacji. Za adaptację, którą już przed dwoma laty planowała nakręcić wytwórnia Warner Bros., ma odpowiadać firma Blumhouse Productions – producent filmowy i telewizyjny, specjalizujący się w tematyce horrorów. Do takich wniosków można dojść na podstawie „nie do końca” enigmatycznego wpisu na Twitterze autorstwa Scotta Cawthona. Należy dodać: pierwszego tweeta w historii, jakiego opublikował twórca marki Five Nights at Freddy’s.

Wpis składa się ze zdjęcia, na którym widać ekran z logo Blumhouse oraz krzesło reżyserskie z wypisanym na oparciu hasłem „Freddy”. Nazwa producenta powinna być znajoma dla fanów współczesnych horrorów i thrillerów. To właśnie spod ręki specjalistów Blumhouse wyszły takie tytuły jak Paranormal Activity, Naznaczony i Noc oczyszczenia, Sinister, Ouija, Wizyta czy Uciekaj!. Firma wyprodukowała także trzymający w napięciu, przesiąknięty muzyką Whiplash oraz niedawny hit Split od M. Nighta Shyamalana z brawurową rolą Jamesa McAvoya.

Obecnie czekamy na oficjalne potwierdzenie tej informacji oraz ujawnienie pierwszych szczegółów na temat obsady. Mając na uwadze fakt, że Scott Cawthon jest raczej oszczędny w słowach i nie przepada za wodzeniem swoich fanów za nos (choć ma to i owo za uszami), możemy spodziewać się, że dojdzie do tego prędzej niż później.

W skład marki Five Nights at Freddy’s, która rozpoczęła swój żywot w sierpniu 2014 roku, wchodzą aktualnie cztery główne odsłony, kontynuacja o podtytule Sister Location oraz chłodno przyjęty spin-off w postaci FNAF World, będący de facto RPG-iem inspirowanym serią Final Fantasy. Podstawowy cykl jest jednym z największych niezależnych fenomenów ostatnich lat w kategorii horroru. Do jego sukcesu przyczyniły się prosta, ale zajmująca mechanika rozgrywki, autentyczna atmosfera zaszczucia i, wbrew pozorom, rozbudowana fabuła.

Gameplay
31 marca 2017 - 07:30

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
01.04.2017 13:37
berial6
berial6
114
Donut Hole

kultowej serii horrorów
Przez chwilę myślałem, że to żart na prima aprilis, ale artykuł z 30. marca...
Do jego sukcesu przyczyniły się prosta, ale zajmująca mechanika rozgrywki, autentyczna atmosfera zaszczucia i, wbrew pozorom, rozbudowana fabuła.
Nie no, nie ma bata, to musi być prima aprilis

post wyedytowany przez berial6 2017-04-01 13:38:17