Akira - Jordan Peele reżyserem aktorskiej adaptacji kultowego anime? - Gameplay - 31 marca 2017

Akira - Jordan Peele reżyserem aktorskiej adaptacji kultowego anime?

Niewykluczone, że w temacie aktorskiej adaptacji Akiry – jednego z najbardziej kultowych przedstawicieli mangi i anime w historii – coś się ruszyło. Ekranizacja dzieła Katsuhiry Otomo, na którą czekamy już blisko dziesięć lat, być może zostanie wyreżyserowana przez Jordana Peele’a, którego debiutanckie Uciekaj! przypadło do gustu wielu fanom horroru i zarobiło niemałe pieniądze w Stanach Zjednoczonych (blisko 150 mln dolarów).

Do plotki dotarła redakcja The Tracking Board. Jak donoszą informatorzy serwisu, Peele ma być aktualnie najpoważniejszym kandydatem na stanowisko i podobno prowadzi zaawansowane rozmowy z wytwórnią Warner Bros., finansującą całe przedsięwzięcie. Co więcej, firma ma bardzo zabiegać o jego udział w projekcie, puszczając w niepamięć nazwiska Daniela Espinosy (Life) i Davida F. Sandberga (Kiedy gasną światła), znajdujących się ostatnio w centrum pogłosek odnośnie stanowiska reżysera aktorskiej adaptacji Akiry.

Pierwsze informacji o próbie przeniesienia Akiry na język filmu fabularnego pojawiły się w 2008 roku. Wówczas dowiedzieliśmy się, że projekt otrzymał zielone światło, a za jego produkcję odpowiadać będą m.in. Leonardo DiCaprio i należąca do niego firma producencka Appian Way (tu nic się nie zmieniło), a także Andrew Lazar (Snajper). Autorem najnowszej wersji scenariusza – pochodzącej z połowy 2015 roku – jest Marco Ramirez (Daredevil), choć można się spodziewać, że w przypadku przejęcia filmu przez Peele’a, historia zostanie przez niego przepisana, jako że nie stroni on również od bycia scenarzystą (Uciekaj!, Keanu). Wcześniej do reżyserowania filmu przymierzani byli m.in. Albert i Allen Hughes, Jaume Collett-Serra i Christopher Nolan.

Akcja Akiry rozgrywa się w postapokaliptycznym świecie, utrzymanym w mocno cyberpunkowym klimacie. Miejscem akcji jest Neo-Tokio – potężna metropolia powstająca na gruzach starego Tokio, zniszczonego w wyniku potężnej eksplozji, która zapoczątkowała III wojnę światową. Centralnymi postaciami fabuły są Kaneda i Tetsuo Shima, członkowie gangu motocyklowego Scrum Half. Pewnego dnia młody Tetsuo zostaje pojmany przez wojsko i poddany tajnym eksperymentom, mającym na celu obudzić jego potężne, psychiczne moce. Sytuacja wymyka się spod kontroli, Tetsuo ucieka i w pogoni za tajemniczym Akirą, który miał stać za zagładą starego Tokio, traci kontrolę nad swymi nowymi możliwościami.

Gameplay
31 marca 2017 - 14:32