Kermit stracił głos. Steve'a Whitmire'a zastąpi Matt Vogel - Gameplay - 11 lipca 2017

Kermit stracił głos. Steve'a Whitmire'a zastąpi Matt Vogel

Z dubbingowania Żaby Kermita zrezygnował Steve Whitmire. Aktor-lalkarz pełnił tę funkcję od 1990 roku, czyli od chwili śmierci Jima Hensona – pomysłodawcy Muppetów, a zarazem pierwszego głosu najpopularniejszego z członków lalkowej rodziny. Z informacji, do jakich dotarła redakcja fanowskiego serwisu TouchPigs wynika, że Whitmire’a zastąpi Matt Vogel, inny wieloletni pracownik Muppet Studio.

Przyczyny odejścia Whitmire’a nie są znane. Należy zauważyć, że choć odgrywał on rolę Kermita od 1990 roku, to zaangażowany w produkcję rozmaitych muppetowskich przedsięwzięć zaangażowany był od 1978 roku. Współpracował nie tylko przy The Muppet Show, ale również Ulicy Sezamkowej (od 1993 roku) oraz wszystkich pełnometrażowych filmach z udziałem Muppetów. Poza Kermitem Whitmire dubbingował również szczura Rizzo z The Muppet Show, Erniego z Ulicy Sezamkowej, a także Lipsa, Beakera i Statlera.

Vogel pracuje w Muppet Studio od 1996 roku. Jego debiut w roli Żaby Kermita nastąpi w przyszłym tygodniu, w ramach nowego odcinka Muppets Thought of the Week. Warto dodać, że Muppety w ostatnich latach przeżywają ciężkie chwile. Sfinansowany przez telewizję ABC serial The Muppets z 2015 roku przetrwał tylko jeden sezon, natomiast dwa ostatnie filmy pełnometrażowe – Muppety z 2011 roku i wydane trzy lata później Muppety: Poza prawem – wygenerowały przychody na poziomie 160 mln i ledwie 80 mln dolarów. Marka od 2004 roku należy do The Walt Disney Company.

Gameplay
11 lipca 2017 - 14:15