Rainbow Six trafi do kin. Ryan Reynolds w głównej roli? - Gameplay - 13 lipca 2017

Rainbow Six trafi do kin. Ryan Reynolds w głównej roli?

Wytwórnia Paramount Pictures, posiadająca od kilku lat prawa do ekranizacji serii Rainbow Six, postanowiła w końcu zrealizować swój plan. W efekcie dowiedzieliśmy się, że powstający film zostanie napisany i wyreżyserowany przez Akivę Goldsmana (dzięki, Deadline). Scenarzysta Batmana Forever, Pięknego umysłu, Ja, robot, Kodu Da Vinci i Jestem legendą w głównej roli najchętniej obsadziłby Ryana Reynoldsa, robiącego ostatnio furorę jako Deadpool.

Za bazę fabularną dla filmu posłużą książki autorstwa Toma Clancy’ego, będące pobocznymi opowieściami w stosunku do przygód bohatera najważniejszych dzieł pisarza, Jacka Ryana. Skupiają się one na postaci najemnika Johna Clarka, dowódcy oddziału antyterrostycznego.  To właśnie w niego miałby się wcielić Reynolds. Czy tak się stanie, dowiemy się zapewne w przeciągu najbliższych miesięcy.

Z ekranizacją najprawdopodobniej nic wspólnego nie będzie miała firma Ubisoft, producent gier bazujących na licencji Tęczy Sześć. Niemniej fabularne powiązania książki oraz pierwszych odsłon growej serii są na tyle oczywiste (pierwsza część została wydana w sierpniu 1998 roku, czyli w rok po premierze powieści), że nikt nie powinien czuć się stratny. Nie sposób nie odnieść też wrażenia, że w rewizji planów co do ekranizacji Rainbow Six pomógł spory sukces ostatniej gry z cyklu od Ubisoft, a więc Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege z końca 2015 roku.

Gameplay
13 lipca 2017 - 14:30