Nowa wersja Człowieka z blizną traci reżysera - Gameplay - 13 lipca 2017

Nowa wersja Człowieka z blizną traci reżysera

 

Pierwsze wieści o kolejnym remake’u Człowieka z blizną usłyszeliśmy jeszcze w 2011 roku. Od tego czasu projekt przeszedł bardzo wyboistą drogę, po drodze regularnie zmieniając scenarzystów oraz reżyserów. Wydawało się, że w tym roku prace nad tytułem w końcu wyszły na prostą i udało się w końcu skompletować finalny zespół mający zająć się gangsterską opowieścią – scenariusz przygotować mieli bracia Coen, w roli głównej wystąpić znany z Łotra 1 Diego Luna, zaś od maja wiedzieliśmy, że za kamerą stać miał David Ayer. Jak się jednak okazało, ten ostatni nie jest już związany z produkcją.

Reżyser Furii i Legionu samobójców dołączył do grona takich osobistości jak David Yates, Pablo Larrain oraz Antoine Fuqua, którzy również przez jakiś czas byli głównymi kandydatami do prac nad nową wersją Człowieka z blizną. Jak informuje Hollywood Reporter, producenci z wytwórni Universal uznali wizję Ayera za zbyt mroczną i dlatego postanowili poszukać innego kandydata. Nie wiadomo, w jaki sposób zmiana na kluczowym stanowisku wpłynie na datę premiery filmu, zaplanowaną na sierpień przyszłego roku – najprawdopodobniej możemy spodziewać się opóźnienia.

Do tej pory otrzymaliśmy dwie wersje filmu Człowiek z blizną. Pierwsza zadebiutowała w 1932 roku i opowiadała historię powstania i upadku kryminalnego imperium Antonia Camonte,  gangstera z Chicago, w którego wcielił się Paul Muni. W 1983 roku Brian de Palma nakręcił reboot produkcji, tym razem z akcją osadzoną w Miami. Al Pacino wcielił się w rolę Tony’ego Montany, podrzędnego rzezimieszka, któremu udało wspiąć się na szczyt kryminalnego półświatka.

Trzeci film kontynuować ma tradycję zmiany miejsca akcji i tym razem ukazać kryminalny półświatek Los Angeles. Co ciekawe, nie jest to pierwsze po latach osiemdziesiątych podejście do przywrócenia na ekrany Człowieka z blizną – w 2001 roku raper Cuban Link przymierzał się do wyprodukowania filmu Son of Tony, w którym zamierzał zagrać rolę syna Tony’ego Montany. Projekt ostatecznie upadł – na jego drodze stanęły m.in. problemy związane z prawami autorskimi.

Gameplay
13 lipca 2017 - 11:48