Mało znane role znanych aktorów - Matthew McConaughey - fsm - 11 sierpnia 2017

Mało znane role znanych aktorów - Matthew McConaughey

Zanim w popkulturze nastała epoka McConnaisance'u, Matthew McConaughey był znany jako piękny chłopiec z romantycznych komedii. A zanim był znany z tego, to był aktorem na początku swojej zawodowej ścieżki. I, jak każdy, w jakimś momencie na tę ścieżkę wkroczył. Z okazji premiery filmu Mroczna wieża zapraszam na krótką podróż po nieznanych rolach Matthew McConaugheya.

To zdjęcie, które widzicie powyżej, to kadr z niemożliwej do znalezienia reklamówki gazety Austin American-Statesman. Około 1991 roku 22-letni aktor wypowiedział swoją pierwszą kwestię przed kamerą: "How else am I gonna keep up with my 'Horns?". Chodziło oczywiście o informacje na temat ukochanej lokalnej drużyny, Texas Longhorns. Wszak McConaughey urodził się w Teksasie, mieszka w Teksasie i jest na wskroś Teksańczykiem.

Kolejny krok na drodze do megagwiazdorstwa to powyższy teledysk z 1992 roku. Gatunek - miłosne country. Rola - pięknolicy chłopak, który rozkochuje, a po wszystkim znika. Efekt - taki, jakiego należy oczekiwać po miłosnym country o pięknolicym chłopaku...

Przed pierwszym porządnym filmowym występem, Matthew pojawił się jeszcze w telewizji. Przykładowa rola - chłopak, który został zabity w dokumentalnym serialu kryminalnym Unsolved Mysteries. Podobno po emisji odcinka złapano gościa, który był jego "bohaterem". Brawo, paniczu McConaughey!

Link do filmiku powyżej - imdb nie daje sie osadzić na Gameplayu :/

Richard Linklater, twórca masy dobrych filmów (Boyhood, trylogia Before...), zapewnił młodemu aktorowi pierwszą dużą rolę, która z miejsca stała się kultowa. Film Dazed and Confused, znany u nas jako Uczniowska balanga, to młodzieżowe klimaty i lata 70-te zaś Matthew McConaughey grał tam starszego, wąsatego cwaniaka, który uganiał się za licealistkami. Z tego też filmu pochodzi klasyczne "alright, alright, alright". Polecam!

Później Mathew musiał czekać jeszcze 3 lata na kolejną Dużą Docenioną Rolę (w filmie Czas zabijania), ale dzięki temu mogliśmy zobaczyć, jak szaleje w którymś tam z kolei odcinku Teksańskiej masakry pilą mechaniczną.

Poza tym wszystkim powyżej Matthew McConaughey kocha zwierzęta (w 2006 roku uratował kota z rąk młodocianych sadystów), ale jednocześnie lubi je jeść. Został głosem programu Beef Checkoff, mającego zapewnić popyt i podaż na lokalnym rynku wołowiny.

A na koniec jeszcze jeden dowód na to, że Matthew McConaughey jest na wskroś teksański. Oto słabej jakości reklama z roku 2000, która została szybko zdjęta z anteny, bo rzekomo jest "zbyt brutalna". Enjoy!

fsm
11 sierpnia 2017 - 10:01