Rozpoczęły się prace na planie Avengers 4 - Gameplay - 11 sierpnia 2017

Rozpoczęły się prace na planie Avengers 4

Miesiąc po zakończeniu zdjęć do Avengers: Infinity War, studio filmowe Marvela rozpoczęło prace na planie nienazwanego jeszcze, czwartego filmu o Avengers, mającego zwieńczyć trzecią fazę kinowego uniwersum. Czynności za kamerą mają potrwać do końca tego roku, a ukończony film obejrzymy w kinach prawie półtora roku później, w maju 2019 roku.

O tym, że aktorzy niebawem spotkają się ponownie na planie, dowiedzieliśmy się nieco ponad tydzień temu za sprawą grającego Hawkeye’a Jeremy’ego Rennera, który w wywiadzie udzielonym serwisowi Collider powiedział, że rozpoczęcie produkcji to kwestia około dziesięciu dni, może dwóch tygodni. Kolejne wieści na ten temat uzyskaliśmy za sprawą Josha Brolina, informującego, że zmierza do Atlanty, by ponownie wcielić się w rolę Thanosa. Ostateczne potwierdzenie pojawiło się natomiast kilkanaście godzin temu na oficjalnym fanpage’u braci Russo, którzy opublikowali pierwsze, widoczne poniżej, zdjęcie z planu.

Czwarty film o Avengers ma być nie tylko zwieńczeniem trzeciej fazy kinowego uniwersum Marvela, ale także kulminacją wątków ze wszystkich stworzonych dotąd w ramach tej inicjatywy filmów. Będzie to też prawdopodobnie pożegnanie z częścią związanych z projektem aktorów, m.in. Robertem Downey Jr. i Chrisem Hemsworthem, którym kończą się kontrakty i którzy w publicznych wypowiedziach twierdzili, że raczej nie będą zainteresowani ich przedłużeniem.

Fabuła produkcji krążyć będzie wokół starcia z potężnym złoczyńcą Thanosem, do którego fundamenty kładziono od lat w wielu wcześniejszych obrazach. Reżyserią zajmą się bracia Russo, którzy stworzyli dla Marvela dwie części Kapitana AmerykiZimowego Żołnierza oraz Wojnę Superbohaterów. Studio stara się strzec informacji o tym, kto dokładnie wystąpi w filmie, nie chcąc przedwcześnie ujawnić, które postacie mogą nie przeżyć wydarzeń z mającego pojawić się w kinach w maju 2018 roku Avengers: Infinity War.

Gameplay
11 sierpnia 2017 - 12:06