Obi-Wan Kenobi już oficjalnie bohaterem kolejnego filmu w świecie Gwiezdnych wojen - Gameplay - 18 sierpnia 2017

Obi-Wan Kenobi już oficjalnie bohaterem kolejnego filmu w świecie Gwiezdnych wojen

Disney oraz Lucasfilm nie zwalniają tempa. Jak donosi serwis The Hollywood Reporter, kolejnym, po Łotrze Jeden oraz nienazwanym jeszcze filmie o młodości Hana Solo, spin-offem Gwiezdnych wojen prawdopodobnie będzie produkcja skupiona na postaci Obi-Wana Kenobiego, jednej z najważniejszych postaci w całym powołanym do życia przez George'a Lucasa uniwersum. Reżyserią zająć miałby się Stephen Daldry.

Według amerykańskiego serwisu, niedawno rozpoczęły się negocjacje między potencjalnym reżyserem a wytwórnią filmową. Jeśli zakończą się sukcesem, wtedy Daldry zajmie się kontrolowaniem całego przedsięwzięcia oraz nadzorowaniem prac nad scenariuszem. Brytyjski reżyser ma na swoim koncie uznane przez krytyków filmy Billy Elliot, Godziny oraz Lektor.

Nowy film nie ma jeszcze wybranego scenarzysty ani aktora, który wcieliłby się w główną rolę. W tym drugim przypadku mocno prawdopodobnym typem jest Ewan McGregor, który miał już okazję pokazać się światu jako Obi-Wan Kenobi w pierwszym, drugim i trzecim epizodzie Gwiezdnych wojen. Fani bardzo polubili jego kreację, natomiast sam aktor w wywiadach podkreślał, że nie ma obiekcji wobec ponownego przywdziania szat rycerza Jedi.

Obi-Wan Kenobi to jedna z najważniejszych postaci w gwiezdnowojennym uniwersum. Jako mistrz Anakina Skywalkera był on w centrum wydarzeń, które doprowadziły do upadku Republiki i narodzin Imperium. Lata później rozpoczął on szkolenie Luke'a Skywalkera i pchnął młodzieńca na drogę, która ostatecznie doprowadziła do pokonania Imperatora. Sam Kenobi nie dożył tego tryumfu - zginął z rąk swego pierwszego ucznia. W postać na przestrzeni lat wcielili się Ewan McGregor oraz Alec Guinness.

Nim do kin trafi ewentualny film o słynnym rycerzu Jedi, fani Gwiezdnych wojen obejrzą kolejne dwa główne epizody cyklu oraz przynajmniej jedną odsłonę poboczną. Epizod ósmy, zatytułowany Ostatni Jedi, zadebiutuje 15 grudnia tego roku, natomiast premiera nienazwanej jeszcze części dziewiątej nastąpić ma 24 maja 2019 roku. Prawie równo rok wcześniej, 25 maja, na kinowych ekranach pojawi się film poświęcony Hanowi Solo. Regularnie plotkuje się także o planach na stworzenie produkcji poświęconych mistrzowi Yodzie, huttowi Jabbie oraz łowcy nagród Boba Fettowi.

Gameplay
18 sierpnia 2017 - 12:10