Top Gun: Maverick z nowym scenarzystą. Kontuzja Cruise'a nie wpłynie na produkcję - Gameplay - 30 sierpnia 2017

Top Gun: Maverick z nowym scenarzystą. Kontuzja Cruise'a nie wpłynie na produkcję

Top Gun: Maverick – kontynuacja kultowej produkcji z 1986 roku – ma nowego scenarzystę. Został nim Eric Warren Singer, mający na koncie filmy American Hustle i Only the Brave (amerykańska premiera 20 października). Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że niedawna kontuzja, którą Tom Cruise odniósł na planie szóstej odsłony Mission Impossible, nie powinna wpłynąć na termin rozpoczęcia zdjęć.

Z informacji pozyskanych przez niemiecki serwis FilmStarts (dzięki, ScreenRant) wynika, że przed Singerem postawiono zadanie przepisania i naniesienia ostatnich poprawek na scenariusz napisany oryginalnie przez Justina Marksa (Księga dżungli). Aktorzy wejdą na plan kontynuacji Top Guna w styczniu lub lutym 2018 roku, więc scenarzysta otrzymał na realizację zlecenia wystarczająco dużo czasu.

Jeszcze niedawno mogło się wydawać, że tego czasu będzie miał więcej, ale jak zdradził serwisowi FilmStarts Jerry Bruckheimer, kontuzja, której Tom Cruise nabawił się przed dwoma tygodniami podczas kręcenia sceny przeskakiwania z dachu na dach (złamanie kostki doprowadziło do wstrzymania prac nad Mission Impossible 6), nie powinna wpłynąć na zmianę planów co do Top Gun: Maverick.

Top Gun: Maverick zostanie wyreżyserowany przez Josepha Kosinskiego (m.in. TRON: Dziedzictwo, Niepamięć), a za produkcję odpowiadać będzie Jerry Bruckheimer, którego filmy zarobiły na całym świecie ponad 11 miliardów dolarów. Seans umili nam ścieżka dźwiękowa autorstwa Harolda Faltermeyera, a więc kompozytora muzyki do pierwszego Top Gun, a także Gliniarza z Beverly Hills, Śmiercionośnej ślicznotki i Uciekiniera.

Z plotek wynika, że w Top Gun: Maverick wystąpi nie tylko Tom Cruise, ale także Val Kilmer, czyli filmowy Tom „Iceman” Kazanski. Oprócz starych gwiazd na ekranie zobaczymy również wielu młodych aktorów. Niestety, nie znamy jeszcze żadnych nazwisk. Premiera filmu odbędzie się w 2019 roku.

Gameplay
30 sierpnia 2017 - 14:45