Angelina Jolie potwierdza powrót do roli Maleficent - Gameplay - 5 września 2017

Angelina Jolie potwierdza powrót do roli Maleficent

Od półtora roku wiemy, że Disney pracuje nad kontynuacją Maleficent, nietypowej reinterpretacji Śpiącej królewny, w której wydarzenia ukazano z perspektywy - zazwyczaj pełniącej funkcję antagonistki - tytułowej Diaboliny. Najważniejszym pytaniem związanym z projektem było dotąd to, czy ponownie w roli głównej ujrzymy Angelinę Jolie, której kreacja była jedną z największych zalet pierwszego filmu. Słynna aktorka rozwiała wątpliwości związane z tą kwestią.

W wywiadzie udzielonym serwisowi Deadline Jolie skupiła się na promocji swojego nowego filmu Najpierw zabili mojego ojca, którego polska premiera nastąpi 15 września na Netfliksie. Zapytana o dalsze plany zawodowe, gwiazda Tomb Raiderów oraz Salt zdradziła, że po przygodzie z reżyserią nadszedł już czas, by powrócić do aktorstwa. Potwierdziła, iż najbliższym filmem, w jakim się pojawi, będzie Maleficent 2.  Aktorka powiedziała, że pomagała w pracach nad scenariuszem i że będzie to bardzo mocna kontynuacja.

Film Maleficent miał premierę w 2014 roku i spotkał się z mieszanym przyjęciem. Krytycy chwalili rolę Angeliny Jolie oraz efekty specjalne, rozczarowanie wywołała natomiast warstwa fabularna oraz kreacje pozostałych występujących w obrazie postaci. Mimo umiarkowanych recenzji, tytuł okazał się sporym sukcesem finansowym, zarabiając przeszło 750 milionów dolarów przy budżecie wynoszącym 180 milionów. Data premiery kontynuacji nie została jeszcze ustalona.

Gameplay
5 września 2017 - 10:27