Znamy datę premiery filmu John Wick: Chapter Three - Gameplay - 15 września 2017

Znamy datę premiery filmu John Wick: Chapter Three

Wiemy, kiedy do kin trafi trzeci John Wick. Jak zdradził serwis The Hollywood Reporter, kontynuacja opowieści o byłym zabójcy z Keanu Reevesem w tytułowej roli zadebiutuje 17 maja 2019 roku. Będzie to pierwsza odsłona serii udostępniona w letnim oknie wydawniczym – poprzednie trafiły na wielki ekran w październiku 2014 i lutym 2017 roku.

To, że John Wick: Chapter Three powstanie, było więcej niż pewne – nie dość, że Keanu Reeves wspominał o tym jeszcze podczas CinemaCon 2016, to jeszcze seria okazała się całkiem dochodowa. Pierwsza część przyniosła blisko 90 milionów dolarów przychodu, natomiast druga już ponad 170 mln dol. Cykl został też dobrze przyjęty przez krytyków (odpowiednio 68 i 75 punktów w serwisie metacritic).

Dobrą wiadomością jest również powrót scenarzysty Dereka Kolstada, który odpowiada za fabułę dwóch poprzednich odsłon. Niestety, nie wiemy, kto stanie za kamerą – podczas gdy jedynkę wyreżyserowali wspólnymi siłami David Leitch (Atomic Blonde) i Chad Stahelski, tak Rozdział Drugi był już dziełem wyłącznie Stahelskiego. Obstawiamy, że w przypadku trójki pozostanie on na stanowisku.

Warto odnotować, że kontynuacje to nie jedyne produkcje przynależące do marki John Wick, jakich możemy spodziewać się w przyszłości. W czerwcu poinformowano, że w planach znajduje się prequel w postaci serialu telewizyjnego The Continental. Poza tym w lipcu The Hollywood Reporter informował o chęci stworzenia przez wytwórnię Lionsgate filmu Ballerina – historii pobocznej względem opowieści o Johnie Wicku, skupiającej uwagę na młodej zabójczyni, podążającej tropem morderców, którzy pozbawili życia członków jej rodziny.

Gameplay
15 września 2017 - 14:15