Byli reżyserzy filmu o Hanie Solo poprawią scenariusz do LEGO Przygody 2 - Gameplay - 15 września 2017

Byli reżyserzy filmu o Hanie Solo poprawią scenariusz do LEGO Przygody 2

Phil Lord i Chris Miller do czerwca tego roku pracowali nad poboczną odsłoną Gwiezdnych wojen poświęconą postaci Hana Solo. Różnice artystyczne między reżyserami a włodarzami Lucasfilm sprawiły jednak, że obie strony zdecydowały o zakończeniu współpracy. Teraz amerykańscy filmowcy zajmą się poprawianiem scenariusza do kontynuacji LEGO Przygody, filmu, który wyreżyserowali w 2014 roku.

O nowym projekcie twórców 21 Jump Street oraz Klopsików i innych zjawisk pogodowych jako pierwszy poinformował serwis Collider. Krótka rozmowa z producentami Danem Linem i Chrisem McKay’em zaowocowała nie tylko wieścią o poprawkach scenariusza, ale także pierwszym zarysem fabuły filmu.

Tytuł skupi się na rozwinięciu wydarzeń przedstawionych w finale pierwszego filmu, gdzie stworzeni z klasycznych klocków LEGO bohaterowie (sterowani przez młodego dzieciaka Finna) zostali zaatakowani przez istoty zbudowane z klocków Duplo (kontrolowane przez jego młodszą siostrę). Istotnym motywem LEGO Przygody 2 będzie ukazanie różnic między płciami na przykładzie tego, jak odmienne są style zabawy dziewczynek i chłopców.

Produkcja obrazu miała rozpocząć się na początku października bieżącego roku, ale zmiany w scenariuszu prawdopodobnie doprowadzą do jej opóźnienia. Za kamerą LEGO Przygody 2 stanie Mike Mitchell, reżyser m.in. Przetrwać święta oraz Shreka Forever. Data premiery produkcji została ustalona na 8 lutego 2019 roku.

Gameplay
15 września 2017 - 12:29