Heroes Of Might & Magic 3 po latach jest wciąż wspaniałe - Pita - 1 listopada 2017

Heroes Of Might & Magic 3 po latach jest wciąż wspaniałe

Nie ma lepszego momentu, żeby zacząć grać w stare gry niż teraz. Są tanie, posiadają ogromne społeczności, fantastycznie działają na dzisiejszych sprzętach i są bardzo dostępne.

Nie poczułem tego mocniej, niż w momencie gdy postanowiłem sobie sprawić Heroes 3.

Miałem z tym tytułem dosyć specyficzną relację, kupiłem go ze względu bardziej na nostalgię, niż żeby w niego grać naprawdę, ale uznałem że dam mu szansę, instaluję parę modów i sprawdzę jak dzisiaj mi się podoba. Ojejku. Podoba mi się bardzo.

Możliwość minimalizacji w każdym momencie, świetne dodatki fanowskie, nieskończona ilość map i piękna muzyka uzależniły mnie od siebie. Ostatecznie ostatni weekend spędziłem grając w Heroes 3 na jednym monitorze, na drugim mając odpalone Final Fantasy Tactics.

Tldr; Heroes 3 z modyfikacją HD oraz dodatkiem Horn of the Abyss bawi mnie bardziej niż większość nowych gier.

Herosów 3 Complete zawiera w sobie już dużo. Podstawową wersję gry wraz z dwoma dodatkami. Łatwy do zainstalowania HDMod to nie tylko wyświetlanie gry dostosowane do dzisiejszych standardów, ale również sporo poprawek w użytkowaniu tego produktu, które znacznie ułatwiają życie i przyśpieszają zabawę. Horn of the Abyss to prawie trzeci prawdziwy dodatek, stworzony przez fanów oraz wierny oryginalnej wizji gry.

Inne dodatki oraz zmiany to dosłownie dziesiątki zmian w rozgrywce, nowe miasta, potwory i kampanie - z czego najpopularniejsze jest In the Wake of Gods. Ale mi HD Mod oraz Horn of the Abyss wystarczą jeszcze na bardzo, bardzo długo.

Bez problemu można wybierać pomiędzy wersjami.

Jest kilka powodów, żeby kupić ten tytuł już dzisiaj

  • Można grać “na całego” - tysiące map oraz miliony fanów zapewniają, że w Heroes 3 jest zawsze coś nowego do roboty. W Herosów 3 gra się też turniejowo, a gra posiada multum modów, które ją balansują. Można się również zaangażować w tworzenie własnych modyfikacji czy map i w zasadzie przeedytowac niemalże dowolny kawałek gry.  

  • Albo casualowo - to taka gra, w której w single player działają kody. Która oprócz kampanii posiada masy dodatkowych scenariuszy. W którą możesz grać robiąc naraz coś innego. Ja bawię się nią świetnie grając zarówno fair jak i tworząc przepakowanych bohaterów, którzy zwiedzają mapy bez żadnych problemów.

  • Dostępność - kupujesz grę na GOG i masz ją ze sobą wszędzie. Kosztuje grosze i jest często w promocjach. Pójdzie to już na czymkolwiek, jest lekka i w moim przekonaniu należy do rzadko spotykanej już kategorii gier, które nie męczą, ani nie nużą swoją oprawą audio-wizualną.

Heroes 3 to jeden z gier wiecznych, nie starzejących się, evergreenów. Wspaniała muzyka, ładna oprawa graficzna oraz syndrom jeszcze jednej tury. To obok Tactics Ogre i Final Fantasy Tactics moja ulubiona mieszanka RPG z grą taktyczna - a zarazem znacznie “lżejsza” do wejścia od nich obu.

Sporo dałbym za udane reedycje Tactics Ogre i Final Fantasy Tactics na PC oraz PS4!

Teraz nie irytują mnie rzeczy, które irytowały mnie jako przemądrzałego nastolatka - misz-masz kanonów fantasy, minimalistyczne podawanie fabuły, odrobina kiczu w wykonaniu, czy pewne wpadki w kreacji świata. Ten miszmasz jest uroczy, nierealny i piękny, a sama gra ma atmosferę która zarazem porywa i angażuje, a jednak nie męczy i nie wymaga od gracza zapoznawania się z milionami materiałów dodatkowych.

Niesamowicie się cieszę, że zainwestowałem w ten tytuł po latach. Gram na gorących krzesłach. Bawię się na poważnie i z kodami. Przechodzię i smakuję. Czekają na mnie kampanie z Heroes Chronicles (tak da się je odpalić tutaj). Czeka na mnie zabawa z nowymi zamkami z innych modyfikacji. Czeka mnie jeszcze kilkaset godzin zabawy przez wiele, wiele lat.

Co za gra!

Linki:

Herosów najlepiej kupić na Good Old Games.

HD można pobrać chociażby tutaj.

Horn of The Abyss.

Pita
1 listopada 2017 - 14:44