Audiobook Resident Evil 2: Wspomnienia Leona - Brucevsky - 12 stycznia 2019

Audiobook Resident Evil 2: Wspomnienia Leona

Już niedługo Resident Evil 2 powróci w glorii i chwale, by z sentymentem uderzyć graczy, którzy przeżywali już przygody Leona i Claire w 1998 roku, a także wszystkich tych, dla których wizyta w Racoon City będzie nowością. Zapowiada się jeden z największych hitów roku. Pozwólcie wprowadzić się nieco w odpowiedni nastrój, wsłuchując się w audiobooka na bazie klasycznego RE2 sprzed lat.

Resident Evil 2 to kultowy survival horror, który na stałe zapisały się w pamięci nie tylko fanów gatunku, ale wszystkich miłośników gier. W drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych XX wieku Capcom wyznaczał kierunek konkurentom, zmuszając pierwsze PlayStation do ogromnego wysiłku i projektując tytuły, przy których miliony spędzały długie godziny. Dlatego dzisiaj tak wielu z nas z sentymentem wspomina oryginalną trylogię z Jill, Chrisem, Leonem i Claire.

Z kiepsko napisanych dialogów i niektórych rozwiązań fabularnych w serii śmiejemy się do dziś, ale trzeba oddać scenarzystom, że stworzyli bardzo wdzięczny materiał na opowieść. Uświadomiłem to sobie, tworząc w 2018 roku fanfika na bazie przygód Leona i Claire. Na początku 2019 roku spróbowałem dodać relacji nieco więcej kolorytu i zacząłem nagrywać coś na kształt audiobooka. Pierwszy odcinek znajdziecie już na YouTube.

To chyba idealny moment, by odświeżyć sobie oryginalną grę i jeszcze dorzucić trochę węgla w lokomotywie pociągu hype’u przed premierą nowej wersji. Zapraszam na pierwszy odcinek audiobooka, w którym funkcjonariusz Leon S. Kennedy wspomina swoje przybycie do opanowanego przez zombi Racoon City, a także późniejszą walkę o przetrwanie. Zakładam, że podczas słuchania wielokrotnie będziecie mieć przed oczami konkretne fragmenty gry. Koniecznie podzielcie się wrażeniami!

Brucevsky
12 stycznia 2019 - 11:53
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
13.02.2019 13:52
squaresofter
squaresofter
37
W co gracie w weekend?

gameplay.pl

Teraz, gdy gram w Resident Evil 2 taki audiobook to fachowa rzecz. Samo nagranie jest trochę za ciche, ale wyszło Ci to bardzo dobrze. Bardzo spodobały mi się momenty, w których dodałeś dźwięki z gry przy konkretnych scenach.

13.02.2019 16:18
Brucevsky
👍
odpowiedz
Brucevsky
125
Playing with writing

gameplay.pl

Dzięki za wysłuchanie i opinię. :)