Japan News #26 - Froszti - 16 lutego 2019

Japan News #26

Witam i zapraszam do przeczytania najnowszego przeglądu newsów z Dalekiego Wschodu. W poniższym zestawieniu znalazło się coś dla graczy,  zapowiedzi nowych produkcji anime, news kierowany do miłośników Star Wars i tych lubujących się w sztuce nowoczesnej.


Takayuki Takeya (mistrz modelarstwa) prezentuje światu swoje najnowsze dzieło „samuraja C-3PO”. Bandai’s Tamashii Nations i wspomniany pan, zachwycili już jakiś czas temu świat swoimi wizjami figurek z „Gwiezdnych Wojen” powiązanych z historią swojego kraju. Po dłuższej przerwie, przyszła pora na złotego samuraja który powinien zachwycić zarówno fanów tradycyjnej Japonii jak i miłośników Star Wars. Figurka ma wysokość 18,5 cm i jest możliwa do zamówienia za pośrednictwem sklepu online w cenie około 87 $.


Fanom „Trinity Seven” troszkę przyszło czekać na kontynuację swojego ulubionego anime. Na szczęście mamy już potwierdzenie premiery drugiego filmu kinowego, która nastąpi 29 marca na terenie całej Japonii. Za reżyserię „Trinity Seven: Heavens Library & Crimson Lord” odpowiedzialny jest Tomooka Shinpei, mający w swoim dorobku już kilka udanych projektów więc o jakość filmu raczej można być spokojnym. Europejskim i Amerykańskim fanom serii pozostaje czekać na opuszczenie filmu granic KKW i wydanie go na pozostałych rynkach w bardziej zrozumiałym języku.


Popularna w Japonii gra na telefony Shoumetsu Toshi, już niedługo bo w kwietniu doczeka się adaptacji telewizyjnej. Jak zapewniają twórcy fani dobrego anime akcji powinni być w pełni zadowoleni. Więcej na temat projektu zostanie zaprezentowane na marcowych targach Anime Japan 2019.


Jesteś fanem Xenogears i masz na zbyciu odrobinę dolarów w portfelu? Jeśli tak to na pewno ucieszy się fakt pojawiania się portretu Sophi za jedyne 360 zielonych. „Kwadratowi” postanowili zarobić na swoim dziele, udostępniając dla wszystkich zainteresowanym pięknie wykonaną replikę obrazu. Produkt jest dostępny w ograniczonym nakładzie (każda sztuka jest numerowana) więc każdy chętny czym prędzej powinien odwiedzić sklep Square Enix.


Użytkownik Twittera @KisaragiHutae6 zaprezentował światu swoją rysowaną wersję Super Mario Bros. Świat 1-1 w notatniku to coś zupełnie nowego, nie powinien więc dziwić fakt, że internauci oszaleli na punkcje tej prezentacji. Mam nadzieje, że Nintendo nie wyskoczy z jakimiś roszczeniami w stosunku do swojego fana.


Już niedługo każdy będzie mógł zakosztować słodko-gorzkiego smaku życia szkolnego w epoce Heisei. Wszystko za sprawą połączenia produktów Pocky i Milk Tea. Uwielbiane na całym świecie czekoladowe paluszki Pocky  (smak kawowy) wraz z równie uwielbianym napojem Milk Tea (kakao) dają w połączeniu niesamowity smak. Produkty będą ozdobione stosownymi pięknymi grafikami prezentującymi życie szkolne. Towar będzie dostępny na terenie Japonii w ograniczonym nakładzie do momenty wyczerpania zapasów.


9 lutego ulicami dzielnicy Shibuya, przeszedł marsz antywalentyowy prowadzony przez organizację „niepopularnych mężczyzn”. Revolutionary Alliance of Unpopular Men jak co roku (protest organizowany jest od kilku lat) domagali się zaprzestania świętowania dnia 14 lutego. W tym roku protest przyciągnął  aż 8 uczestników w tym jedną kobietę (zaskoczenie).  Organizatorzy zapewnili, że za rok ponownie spotkają się w tym miejscu i będą dalej walczyć z „systemem”.


W Japonii przeprowadzono badania wielkości biustu obywatelek. Projekt objął badaniem 33 813 kobiet z 47 prefektur. Naukowcy są mocno zaskoczeniu otrzymanymi wynikami. Wynika z nich, że w przeciągu  bardzo krótkiego czasu znacząco wzrosły walory pań z niektórych regionów. Szczególnie zadziwia fakt prawie 3 krotnego „wzrostu” biustu w regionie w którym od wielu lat przedstawicieli płci pięknej raczej szczyciły się małą miseczką stanika. Mężczyźni w tym regionie na pewno są zadowoleni a naukowcy mają zagadkę do rozwiązania jak to możliwe.


Japonia – kraj wielkiego przywiązania do tradycji i masy dziwactw (z perspektywy mieszkańca zachodu). Tylko w KKW mogło powstać muzeum…. „kupy” i wzbudzić tak ogromne zainteresowanie. „Unko Muzeum” zostanie otwarte już tej wiosny (od 15 marca) w Yokohamie, gdzie każdy wielbiciel nowoczesnej „sztuki” (aha..) lub czegoś „innego” powinien znaleźć coś dla siebie. Bez komentarza….


Tokijki Sakura Chill Bar to ciekawe miejsce do odwiedzenia zarówno przez miejscowych jak i turystów. Od 22  – 31 marca (zaczyna się sezon wiśni) klienci tego przybytku obok standardowych procentowych napojów, będą mogli „wykąpać” się w basenie wypełnionym kwiatami wiśni.
Źródła:  Kotaku  Famitsu  Soranews24   Manga.tokyo  Otakumode   JSTV  Animeanime 

Froszti
16 lutego 2019 - 11:08