Nadchodzące premiery gier - na co czekam w 2019? - fsm - 15 kwietnia 2019

Nadchodzące premiery gier - na co czekam w 2019?

Jestem graczem, który unika zabawy online, ceni fajną, niezbyt długą historię, a od pewnego czasu nie jest fanem zbyt trudnych wyzwań. Przez ostatnią dekadę ilość ukończonych przeze mnie gier w każdym roku nie przekracza 10, a spora ilość tytułów na które mam chrapkę przed premierą, ostatecznie znika gdzieś za horyzontem i do nich nie wracam. No ale sprawdzanie, co dobrego na mnie czeka, jest zawsze frajdą.

Patrząc na to, że pierwszy kwartał był dla mnie wyjątkowo mało interesujący, zacząłem pomału spisywać 2019 na straty, jako rok z najmniejszą ilością atrakcyjnych premier (tfu, gry-usługi, battle royale i inne sieciowe barachła). Ale gdy sprawdziłem, jakie tytuły pojawią się w nadchodzących miesiącach, powstała całkiem długa lista gier, które chętnie poznam. Oczywiście przynajmniej połowa i tak pozostanie nietknięta, a jeśli Cyberpunk 2077 (którego akurat na liście nie ma, ale czekam czekam czekam!) jednak w tym roku się pojawi, to z pozostałej reszty kilka rzeczy będzie musiało poczekać na swoją kolej.

Ważne - lista dotyczy TYLKO pozycji pecetowych. Konsole mają tylko koledzy :)

Bardzo mnie interesują:

Observation
Samotna astronautka na opuszczonej stacji kosmicznej, a stacją jest gracz. 100% fabuły i zapewne dosyć krótka, ekscytująca przygoda.

The Sinking City
Większa, lepsza, ładniejsza, bardziej wciągająca i skomplikowana (oby!) wersja tego, co dostaliśmy w Call of Cthulhu jesienią 2018 roku.

Layers of Fear 2
Chodzone horrory FPP to jeden z moich ulubionych gatunków, a po satysfakcjonującej części pierwszej nie mogę nie dać szansy "filmowemu" sequelowi.

Control
Mam słabość do gier TPP ze studia Remedy - jeszcze żadna nie była słaba, liczę więc, że dobra passa się utrzyma.

Journey (PC)
Dający do myślenia hicior z PS3 jest na moim celowniku od momentu, gdy usłyszałem o pecetowej konwersji. Czekam!

Visage
A co to? Kolejny ładnie wyglądający chodzony horror FPP od małego studia? Poproszę, dziękuję!

Jedi Fallen Order
Największa premiera z tych, na które najbardziej czekam. Stęskniłem się za rolą wirtualnego Jedi, liczę więc na wspaniałą przygodę, której posmakuję, jak już trochę stanieje (240 zł?!).

Twin Mirror
Epizodyczny format tej gry mnie nie przekonuje (i jak z Life is Strange - poznam całość, gdy już zadebiutują wszystkie odcinki), ale konwencja dreszczowca, zabawy pamięcią i chronologią wydarzeń ju.ż jak najbardziej tak!

Poznam później, ale nadal chętnie:

HellSign
Na razie gra istnieje we wczesnym dostępie, ale poczekam na pełnoprawną premierę - wszak to może być najlepsza symulacja serialu Supernatural, jaka się do tej pory pojawiła

Black Mesa
Czekam na ten Xen od iluś lat, więc mogę poczekać jeszcze trochę. A gdy w końcu finał Black Mesy zostanie udostępniony, chętnie zagram w całość od początku, raz jeszcze.

SUPERHOT: Mind Control Delete
Obiecany dawno temu dodatek do świetnego Superhota mógłby w końcu zadebiutować. Szczególnie, że posiadacze podstawki mają go otrzymać za darmo.

The Outer Worlds
Porządne, duże RPG zawsze jest atrakcyjną propozycją, ale trochę obawiam się "planowanej archaiczności" przypominającej ostatnie Fallouty.

Scorn
Po tym, jak przejechałem się na Inner Chains i Agony, na Scorna czekam ostrożnie i bez wygórowanych oczekiwań. Ale niepokojąca estetyka już dostała dużego plusa.

Lista rezerwowa:

Ion Maiden
Najfajniej zapowiadający się retro shooter z dziesiątków już wydanych/zapowiedzianych.

Torchlight Frontiers
Jedynka i dwójka były świetne, ale czy aby nie minęło za dużo czasu?

Hellbound
Retro shooter, ale w pięknej oprawie. Czyli taki jakby Doom 2019.

Halo: The Master Chief Collection PC
Lista rezerwowa, bo ciągle za mało wiadomo o tej paczce gier. Ale czekam.

Tyle ode mnie. A jak tam u Was z oczekiwaniami na resztę 2019 roku?

fsm
15 kwietnia 2019 - 14:18