Co nas czeka w czwartej fazie Marvel Cinematic Universe? - fsm - 29 kwietnia 2019

Co nas czeka w czwartej fazie Marvel Cinematic Universe?

Film Avengers: Koniec gry, zgodnie z przewidywaniami, ustanowił kolejny rekord w światowym box office. 640 milionów dolarów, które w premierowy weekend wygenerowała poprzednia część Avengers, blednie wobec potęgi 1 miliarda 200 milionów dolarów, jakie Endgame osiągnął w ciągu pierwszych 5 dni m.in. dzięki dodaniu Chin do zestawu państw "premierowych".

Tego typu wynik bez wątpienia pozostanie na szczycie przez długi czas i nawet nowe Gwiezdne wojny nie dadzą mu rady. Marvela przeskoczy tylko Marvel? To jest ciekawe zagadnienie, bo do tej pory szefowie studia dosyć otwarcie mówili o planach na przyszłość. Teraz, po efektownym finale w postaci Końca gry, kolejne filmy osadzone w Marvel Cinematic Universe skrywa mgła tajemnicy. Czy wiemy, co nasz czeka w czwartej fazie MCU?

Spider-Man: Daleko od domu

O tym filmie wiadomo najwięcej, a to dlatego, że tak naprawdę nowe przygody "pajączka" zakończą trzecią fazę uniwersum. Wyprawa Petera parkera do Europy i jego spotkanie z Mysterio są pożegnaniem z filmowym światem Marvela tuż po ostatecznym starciu z Thanosem - podobny manewr z lżejszym filmem kończącym fazę był zastosowany po Czasie Ultrona. Faza druga finiszowała premierą Ant-Mana. Film wejdzie na ekrany kina na początku lipca.

Solowy film o Czarnej Wdowie

Scarlett Johansson raz jeszcze wcieli się w agentkę Nataszę Romanow, tym razem ma to być prequel przedstawiający niepoznane dotychczas na srebrnym ekranie wydarzenia z życia tej postaci. Podobno. Tak naprawdę o filmie wiemy tylko tyle, że obok Johansson na ekranie powinni pojawić się także David Harbour i Rachel Wiesz, a na stołku reżysera usiądzie Cate Shortland. Filmowanie powinno rozpocząć się latem tego roku, więc na premierę poczekamy przynajmniej kolejny rok.

Eternals

Tytułowi "odwieczni" to kolejna poniekąd kosmiczna ekipa herosów będąca odłamem wczesnych ludzi, ale obdarzonymi nieśmiertelnością. Dostępne plotki na temat tej produkcji skupiają się na obsadzie - rolę Sersi, postaci, która zainspirowała mit o Kirke, zagrać ma Angelina Jolie, a obok niej podobno pojawić się może Tomasz Kot, budzący coraz większe zainteresowanie po sukcesie zimnej wojny. Jego rola miałaby być raczej drugoplanowa. Dodatkowo film o Eternals ma pokazać pierwszego otwarcie homoseksualnego superbohatera w MCU.

Czarna Pantera 2 i Doktor Strange 2

Obie kontynuacje zostały wspomniane na długo przed premierą Wojny bez granic, wiadomo też, że postacie grane przez Chadwicka Bosemana i Benedicta Cumberbatcha odegrają istotną rolę w przyszłości uniwersum. Obowiązki reżyserów na nowo obejmą twórcy poprzednich części, Ryan Coogler i Scott Derrickson. Premiery obu filmów nie należy spodziewać się szybciej, niż w 2021 roku, a jedyna dodatkowa plotka w tym temacie dotyczy potencjalnego przeciwnika dla Doktora Strange'a - ma nim być władca wymiaru snów, Nightmare.

Strażnicy Galaktyki 3

Uwaga - tu będą spoilery z Avengers: Endgame!

Trzecia część Strażników zdążyła już fanów wystraszyć. Po aferze ze zwolnieniem Jamesa Gunna wydawało się, że kinowe losy wesołej ekipy Starlorda są policzone. Wszystko jednak wskazuje na to, że przywrócony do łask Gunn ma na kontynuację pomysł i jedynym minusem całego zamieszania jest opóźnienie premiery początkowo planowanej na 2020 rok. Fabuła ma koncentrować się na poszukiwaniu Gamory, co jest bezpośrednią konsekwencją przeniesienia w czasie "złej" Gamory z roku 2014 - ta "prawdziwa" nadal nie żyje. Ale chyba bardziej ekscytująca jest wizja dołączającego do drużyny Thora. Czy tytuł filmu faktycznie mógłby brzmieć Asgardians of the Galaxy?

Shang-Chi

Ten film istnieje na razie tylko w sferze domysłów. Dzięki temu, stworzonemu na fali popularności kung-fu w latach 70-tych, bohaterowi Marvel doczeka się pierwszego Azjaty (w tym wypadku Chińczyka) będącego głównym bohaterem wysokobudżetowego filmu o superbohaterach. Parząc na to, ile dolarów płynie na konto Disneya z Chin, taka decyzja nikogo nie dziwi.

Seriale

Zapowiedziane podczas ujawniania informacji o platformie Disney+ seriale Marvela mają być dużo mocniej połączone z kinowym uniwersum. Do tej pory bohaterowie z małego ekranu mogli jedynie wspominać wydarzenia z filmów, ale żaden Daredevil czy Luke Cage do kina nie przeskoczył. Tym razem ma być inaczej - serial o Lokim, Falcon and the Winter Soldier, serial o Hawkeyeu czy dziwacznie zatytułowany WandaVision to cztery pewniaki, które powinniśmy zobaczyć na przestrzeni dwóch lat. Fabularne niuanse pozostają tajemnicą, ale wielu z Was po seansie Endgame zaczyna się domyślać, w którą stronę mogą pójść niektóre z nich.

A na koniec ciekawostka - krótki tekst, w którym przedstawione są bardzo dokładne przewidywania wrzucone na Twitter przez niejakiego Roberta Wardella. Tweety pochodzą z grudnia i trafnie opisują kilka scen z Endgame, a kilka z nich opisuje przyszłość MCU. Czy rownież się sprawdzą? Oceńcie sami.

fsm
29 kwietnia 2019 - 16:30