Recenzja Terminator 2029 -1984 - Froszti - 3 marca 2022

Recenzja Terminator 2029 -1984

Terminator to marka legenda, przez wiele osób uznawana za jedno z najlepszych dzieł z gatunku sci-fi. Tym większym zainteresowaniem powinien cieszyć się album Terminator 2029 -1984, który pojawił się na naszym rynku nakładem wydawnictwa Scream Comics.

Album Terminator 2029 -1984 zamówiony z księgarni TaniaKsiazka.pl, jak sama nazwa wskazuje, prezentuje czytelnikowi dwie osie czasowe. Początek historii to wydarzenia dziejące się zaraz przed fabułą pierwszego filmu i skupiające największą uwagę na postaci Kyle'a Reese. Obserwujemy tutaj jego zmagania z przerażającą rzeczywistością, bezpardonową walkę o dobro ludzi oraz relacje, jakie łączą go z bliskimi dla niego osobami. W dalszej części komiksu akcja przenosi się w przeszłość (do tytułowego 1984 roku), gdzie na fanów filmu czekają znane sceny przeplecione ciekawymi fabularnymi wstawkami.

Historia odgrywa tutaj na tyle ważną rolę, że nie można na jej temat nic więcej napisać, aby nie psuć nikomu niespodzianki. Wystarczy dodać, że Zack Whedon (scenarzysta) w naprawdę świetnym stylu łączy tutaj elementy znanej filmowej historii z wątkami, które potrafią ją zarówno uzupełnić, jak i nadać jej nowego ciekawego oblicza. Na fanów czekają więc tutaj scenariuszowe niespodzianki, które poprowadzą znaną im opowieść w zupełnie nowych kierunkach. Nie należy jednak oczekiwać gigantycznej rewolucji. Autor bardziej stara się tutaj urozmaicić sceny żywcem wyjęte z filmu, kilkoma intrygującymi wątkami (np. moment pierwszego spotkania w przyszłości Johna Connora i T800).

Do zalet tytułu należy również zaliczyć naprawdę bardzo dobrze prezentującą się oprawę graficzną. Rysunki Andy Macdonalda świetnie ukazują zarówno widowiskowość akcji (walk), jak i potrafią epatować szerokim spektrum emocji (towarzyszącym pojawiającym się na łamach komiksu postaciom). Nie są to może rysunki zapierające dech w piersiach każdego miłośnika powieści graficznych, ale naprawdę dobrze dopasowują się one do zaprezentowanej treści.

Terminator 2029 -1984 należy więc zaliczyć do grona naprawdę solidnych pozycji, które powinny zadowolić nie tylko wielkich fanów marki. Album może stać się wręcz doskonałym wstępem dla nowych odbiorców, którzy nie mieli jeszcze przyjemności obcowania z klasycznym filmem. Zachęcam również do sprawdzenia innych komiksów i nowości w księgarni Taniaksiazka.pl.

Solidna dawka akcji i wciągającej treści, która powinna zadowolić nie tylko wielkich fanów Terminatora.
Froszti
3 marca 2022 - 09:41