Kane & Lynch 2 bez Jespera Kyda - UV - 3 sierpnia 2010

Kane & Lynch 2 bez Jespera Kyda

Zła wiadomość dla miłośników twórczości Jespera Kyda. Ten znakomity, wielokrotnie nagradzany duński artysta, nie został zaangażowany w tworzenie oprawy muzycznej do drugiej odsłony cyklu Kane & Lynch, która nosi podtytuł Dog Days.

Jesper%20Kyd%20w%20swoim%20%u017Cywiole.
Jesper Kyd w swoim żywiole.

Powyższa informacja pojawiła się przed kilkoma dniami na forum firmy Eidos Interactive i nie ma tu mowy o jakiejkolwiek pomyłce, bo autorem notki jest jeden z pracowników studia Io Interactive. Człowiek ukrywający się pod pseudonimem [email protected] stwierdził ponadto, że ścieżka dźwiękowa gry Kane & Lynch 2: Dog Days znacznie odbiega od stylu Jespera Kyda. Nazwisko nowego kompozytora nie jest w tej chwili znane.

Jesper Kyd współpracował z firmą Io Interactive od początków jej istnienia. Muzyk skomponował ścieżkę dźwiękową m.in. do bardzo popularnej serii Hitman. Trudno powiedzieć dlaczego artysta nie bierze udziału w tworzeniu nowej gry, ale jest to już drugi projekt duńskiego studia w ostatnim czasie, z którym Kyd nie ma nic wspólnego. Przy poprzednim produkcie Io Interactive – Mini Ninjas – pracował Peter Svarre.

UV
3 sierpnia 2010 - 11:21