Crash

popKino

najnowszepolecanepopularne

Harry Potter i Insygnia Śmierci – wrażenia z gry na gorąco

Pierwszy zwiastun filmu Green Lantern!

Każdy czytać może... czyli Mass Effect: Retribution

Filmowe popSumowanie tygodnia (4-10.09.10)

Film Halo nadal w planach

Filmowe popSumowanie tygodnia

Call of Duty XP - impreza dla graczy

Impreza Call of Duty XP to przede wszystkim pierwszy pokaz trybu multiplayer gry Modern Warfare 3. Głównie z tego powodu przedstawiciele prasy z całego świata zjechali się do Los Angeles, by spędzić tam trzy dni. Pokaz nadchodzącego Call of Duty to jednak nie wszystkie atrakcje jakie zorganizowano. Zgromadzeni fani i dziennikarze mieli okazję, by na własnej skórze poczuć trud żołnierskiego bytu dzięki szeregu dodatkowych rozrywek.

czytaj dalejCrash
4 września 2011 - 08:43

W Wiedźmina 2 nie zagram

Podniesione flagi, sztandary, wiwatujące dzieci i poranne sumy. Uniesienie nadwiślańskiej dumy, jedność wśród narodu, popis na Wiejskiej - jednym słowem święto, i to nie byle jakie, bo narodowe. Nawet piórka orzełka zdają się być bardziej nastroszone. Tak jest moi mili, Wiedźmin 2 wylądował na sklepowych półkach (do lodówki nie zaglądałem), pokazując Niemcom jak się robi prawdziwe gry. Tylko że ja w nią nie zagram.

czytaj dalejCrash
18 maja 2011 - 08:33

Recenzje: Bangai-O HD: Missile Fury

Bangai-O HD: Missile Fury, czyli wystrzałowa produkcja japońskich twórców ze studia Treasure, kilka dni temu zadebiutowała na Xbox Live Arcade, przez co wszyscy zainteresowani mogą ją mieć na własność za jedyne 800 punktów Microsoft. Zakup warto rozważyć tym bardziej, że zagraniczne serwisy pieją z zachwytu. W recenzjach najbardziej prestiżowych serwisów internetowych gra otrzymuje niemal wyłącznie wysokie noty.

czytaj dalejCrash
10 maja 2011 - 12:34

Powrót do Rapture

Crash ocenia: BioShock 2
79

W BioShock 2 po raz kolejny zwiedzamy zdewastowane wnętrza utopijnego Rapture, by móc poznać nie odkryte dotąd karty miasta. W trakcie wyprawy znów będzie mrocznie, niepokojąco, a momentami wręcz psychodelicznie. Czeka nas kolejna wyprawa w mroczną sferę ludzkiej natury, zbudzoną w głębinach Atlantyku, w akompaniamencie krzyków, jęków i szyderczego śmiechu.

BioShock 2 jest grą dobrą, przyjemną, przemyślaną, dopracowaną, ładną i niestety WTÓRNĄ. Otóż największą jej bolączką jest sam fakt, iż mamy do czynienia z kontynuacją. Z tego też względu najmocniejsze zalety „jedynki” nie są obecne w sequelu. Brak tu świeżości i niepowtarzalności tak sugestywnych w pierwszej części. Dostajemy dokładnie to samo co w pierwowzorze, tylko z nieco lepiej rozwiniętym mechanizmem rozwoju postaci i prowadzeniem walk. Sama przesiadka z butów dorosłego mężczyzny w skafander Big Daddy’ego niczego jednak nie zmieniła.

czytaj dalejCrash
4 stycznia 2011 - 11:23

Fallout tygodnia #6: Czy długość ma znaczenie?

Pisząc recenzję najnowszego Medal of Honor znów stanąłem przed odwiecznym dylematem recenzenta: czy potencjalnie krótki okres niezbędny do ukończenia rozgrywki traktować jako wadę czy zaletę, i czy czynnik ten powinien być brany pod uwagę przy modyfikowaniu oceny końcowej (która dla szerokiego grona czytelników jest przecież substytutem całego tekstu)?

czytaj dalejCrash
30 grudnia 2010 - 12:30

List w obronie Medal of Honor

Crash ocenia: Medal of Honor
80

O nowym Medal of Honor powiedziano sporo, najczęściej stawiając nowe dzieło EA Los Angeles i DICE w negatywnym świetle. Zarzucano mu nudę, krótki tryb dla pojedynczego gracza i niespecjalnie trafiony multi. Wszystkie te wady niespecjalnie do mnie trafiają, a sama gra przysporzyła mi dużo dobrej zabawy.

czytaj dalejCrash
30 grudnia 2010 - 11:59

Crash test roku, czyli moje podsumowanie

Koniec roku to czas podsumowań. Większość światowych serwisów, jak i redakcyjnych kolegów, dokonała już analizy tytułów ubiegłych 12 miesięcy, postanowiłem więc dołączyć do tego grona szykując własne zestawienie. Moja lista jest skromną, składającą się wyłącznie z pięciu tytułów. Wiążą się z tym trzy powody: po pierwsze, w sporą ilość gier nie zdołałem jeszcze zagrać (takie pozycje jak FFXIII, Alan Wake czy Bayonetta leżą na półce czekając na swoją kolej od niemal pół roku), drugi powód to nadrabianie strat z roku 2009 (Dragon Age: Początek wciąż zajmuje mi czas i miejsce na PC, i wszystko wskazuje na to, że finał obejrzę dopiero przed ukazaniem się kontynuacji), trzeci i równie istotny to spora ilość rozczarowań. Pomimo, iż ukończyłem Heavy Rain i BioShock 2, nie umieszczę ich na liście, zawiodłem się grając w te tytuły, przez co nie mogę je wrzucić do tak szacownego grona.

czytaj dalejCrash
28 grudnia 2010 - 17:04

Harry Potter i Insygnia Śmierci – wrażenia z gry na gorąco

Siódma część Harrego Potter do kin trafi już niebawem, a wraz z premierą filmu Electronic Arts po raz kolejny zaserwuje wszystkim zainteresowanym możliwość przeżycia przygód najpopularniejszego czarodzieja również w świecie elektronicznej rozrywki. Gra Insygnia Śmierci – część 1 na polskim rynku zadebiutuje już w najbliższy piątek. Miałem okazję zagrać i ukończyć finalną wersję, z tego też powodu postanowiłem podzielić się z wami pierwszymi wrażeniami. Napisy końcowe ujrzałem przed niespełna 30 minutami, tak więc moje przemyślenia na jej temat są jeszcze gorące.

czytaj dalejCrash
17 listopada 2010 - 15:21

Pierwszy zwiastun filmu Green Lantern!

Entertainment Tonight zaprezentował 30 sekundową zapowiedź zapowiedzi filmu Green Lantern. Krótki fragment zwiastuna przedstawia efektowną akcję z tytułowym bohaterem, w którego wciela się RyanReynolds (znany również z innych filmów traktujących o super bohaterach, jak chociażby X-Men Origins: Wolverine).

czytaj dalejCrash
13 listopada 2010 - 20:33

Nowy zwiastun dodatku do Mafii II

W sieci zadebiutował nowy, wybuchowy zwiastun nadchodzącego dodatku do Mafii II. Pościgi, strzelaniny i piękne kobiety, czyli kwintesencja kryminalnego półświatka, a wszystko w filmowej konwencji.

czytaj dalejCrash
12 listopada 2010 - 22:34