Filmowe popSumowanie tygodnia - Crash - 4 września 2010

Filmowe popSumowanie tygodnia

W popSumowaniu tygodnia postaram się zebrać najciekawsze informacje, trailery i upublicznione plakaty filmowe minionych siedmiu dni tak, aby czytelnicy zainteresowani kinowymi nowościami nie musieli skakać po dziesiątkach różnych stron. Z uwagi na fakt, iż blog na co dzień oscyluje niemal wyłącznie wokół tematów filmów opartych na grach, newsy zamieszczone w tym cyklu nie pojawiły się w pozostałych wpisach.

W dzisiejszym popSumowaniu znajdziecie intrygujący zwiastun znacznie bardziej intrygującego filmu Buried, nowy plakat Tron: Legacy oraz – dającą sporo nadziei - wypowiedź Ridley’a Scotta na temat nadchodzącego prequela Alien.

Zwiastuny:

Film opowiada historię bezdomnego, który w obliczu moralnego upadku miasta postanawia wziąć sprawy w swoje ręce (i to dosłownie). Dzierżąc tytułową strzelbę rozpoczyna krwawą jatkę, nie szczędząc nikogo kto stanie mu na drodze. A wszystko w imię lepszego jutra. Obraz zrealizowany został w konwencji filmu klasy B, co dodaje tylko pikanterii i tak gorącemu zwiastunowi (od osiemnastu lat).

Główny bohater filmu, Paul (Ryan Reynolds), to amerykański przedsiębiorca robiący interesy w Iraku. Niestety, prowadzenie biznesu zostaje gwałtownie przerwane po ataku lokalnych terrorystów. Paul budzi się w trumnie sześć stóp pod ziemią z komórką, zapalniczką i tlenem wystarczającym na 90 min. Nowy zwiastun pozwala wierzyć, że film okaże się interesującym dreszczowcem, trzymającym w napięciu do ostatnich minut.

O tym filmie słyszeli chyba wszyscy. Robert Rodriguez powraca, by raz jeszcze zabrać nas na bezmyślną przejażdżkę klasy B. Tylko uwaga, zabierzcie parasole, bo będzie mocno padało... krwią. Zwiastun tylko od 18 lat (ostrzegam, jest mocny).

Nowa komedia reżysera Kac Vegaz. W rolach głównych Robert Downey Jr. i Zach Galifianakis. Dwaj aktorzy - ostatnio będący w bardzo dobrej, komediowej formie – mają sprawić, by film rzeczywiście był zabawny. Czy im się to uda? Przekonamy się już 5 listopada, gdy film wejdzie do polskich kin.

Kolejna komedia (według informacji z sieci) jeszcze bardziej niepoprawna. W roli głównej Paul Giamatti, jako ekscentryk ciągle poszukujący miłości. Zwiastun wygląda ciekawie, to też postanowiłem podzielić się wiadomością o jego istnieniu.

Red Hill to opowieść młodego oficera policji, który musi przetrwać pierwsze dni na służbie. Film bez wielkich nazwisk i ogromnego budżetu, ale dla miłośników współczesnych westernów jak znalazł.

Newsy:

  • Ridley Scott udzielił ostatnio wywiadu The Independed, w którym podzielił się kilkoma wcześniej nieznanymi faktami na temat powstających prequelów klasycznego Alien. Wypowiedź, choć trochę enigmatyczna, warta uwagi.

  „Film będzie naprawdę ciężki, nieprzyjemny. Jest to ciemna strona księżyca. Mówimy o bogach i inżynierach. Inżynierach przestrzeni. Gdzie obcy zaprojektowani są jako forma biologicznej broni? Czy organizmu, który może pójść i oczyścić całą planetę?”

  • Pomimo wcześniejszych zapowiedzi mówiących o tym, że wersja Avatara w 3D nie pojawi się prędko na Blu-ray, możemy spodziewać się jej już w tym roku, na początku grudnia. Jest jednak pewien haczyk. Aby wejść w posiadanie wspomnianego wydania, należy kupić telewizor Panasonic 3D Vierra. Ach ten marketing.
  • To już jest pewne, Jonathan Liebesman obecnie reżyserujący wysokobudżetowyBattle: Los Angeles, stanie za kamerą sequela Starcia tytanów. Film, którego daty premiery jeszcze nie ujawniono, powstanie w technologii 3D, a nie jak poprzednia część zostanie przekonwertowany.

   Newsy z popKina:

   Jeśli ktoś pominą wiadomości z popKina opublikowane na przestrzeni ostatniego tygodnia, zapraszam do ich zestawienia.


    Plakaty:

    Aby obejrzeć najnowsze, interesujące plakaty, zapraszam do galerii. W tym wydaniu Tron: Legacy, Monsters, The Next Three Days i The Three Musketeers.

    Crash
    4 września 2010 - 12:30

    Jak oceniasz pomysł cotygodniowego popSumowania?

    świetny 45,8 %

    dobry 27,1 %

    może być 15,3 %

    beznadziejny 1,7 %

    nie jestem zainteresowany 10,2 %