Recenzje: Bangai-O HD: Missile Fury - Crash - 10 maja 2011

Recenzje: Bangai-O HD: Missile Fury

Bangai-O HD: Missile Fury, czyli wystrzałowa produkcja japońskich twórców ze studia Treasure, kilka dni temu zadebiutowała na Xbox Live Arcade, przez co wszyscy zainteresowani mogą ją mieć na własność za jedyne 800 punktów Microsoft. Zakup warto rozważyć tym bardziej, że zagraniczne serwisy pieją z zachwytu. W recenzjach najbardziej prestiżowych serwisów internetowych gra otrzymuje niemal wyłącznie wysokie noty.

„Marka Bangai-O przechodzi metamorfozę do standardu HD, efektem czego gracz otrzymuje szaleńczy i wymagający shooter za rozsądną cenę.” (7.5/10, GameSpot)

„Ci z was, którzy znają markę Bangai-O, prawdopodobnie już grają w Missile Fury. Pozostali niedowiarkowie powinni się nią zainteresować, gdyż pomimo wysokiego poziomu trudności, nikt nie poczuje się wykluczony. Opcja współpracy sprawi, że część poziomów stanie się znacznie łatwiejsza i przyjemniejsza w zabawie. Nowe Bangai-O, bardziej od pozostałych gier studia Treasure, jest skomplikowanym i szaleńczo szybkim tytułem. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to najbardziej wystrzałowy shooter w jaki kiedykolwiek grałem.” (8.5/10, IGN)

„Chwile spędzone z grą są w pełni unikatowymi doznaniami we współczesnym świecie gier wideo. Dla tych co mają wystarczająco determinacji by im podołać, Bangai-O HD: Missile Fury zaoferuje szwedzki stół pełen słodyczy i równie mocnych frustracji. Wysoki poziom trudności jest jedynym aspektem nie dającym powodu do świętowania, cała reszta to czyste złoto.” (8/10, Eurogamer)

„Wspaniała hybryda akcji i gry logicznej - znacznie lepsza na platformie Xbox 360, a niżeli przenośnym DS - jest jedną z najlepszy pozycji studia Treasure.” (9/10, Metro GameCentral)

Jeśli znajdzie się jeszcze choć jeden sceptyk, nie wierzący w wysoki poziom wykonania Bangai-O HD: Missile Fury, twórcy znaleźli rozwiązanie. Bez jakichkolwiek opłat możliwe jest bowiem pobranie bezpłatnej wersji demonstracyjnej, umożliwiającej zapoznanie się z tytułem i jego cechami charakterystycznymi.

Crash
10 maja 2011 - 12:34