Filmowe popSumowanie tygodnia (4-10.09.10) - Crash - 11 września 2010

Filmowe popSumowanie tygodnia (4-10.09.10)

 

PopSumowaniu tygodnia to zbiór najciekawszych informacji, zwiastunów i upublicznionych plakatów filmowych minionych siedmiu dni. Zamiast skakać bo dziesiątkach stron, zapraszam do zestawienia. Z uwagi na fakt, iż blog na co dzień oscyluje niemal wyłącznie wokół tematów filmów opartych na grach, newsy zamieszczone w tym cyklu nie pojawiły się w pozostałych wpisach.

W dzisiejszym wydaniu spektakularny zwiastun wysoko budżetowego Priest, śpiewający Brad Pitt oraz garść nowych plakatów z Resident Evil: Afterlife. A na deser ciężkostrawny twór Uwe Bolla, który postanowił nie niszczyć kolejnych filmowych adaptacji gier. Zapraszam.

Zwiastuny:

Legend of the Guardians - Osób mających dość taśmowej produkcji bajek dla wszystkich, tj. dorosłych i dzieci, jest coraz więcej, a wśród nich jestem i ja. Już dawno przestałem się interesować kolejnymi, wysokobudżetowymi animacjami. Opisywany przypadek jest jednak wyjątkiem od reguły. Dlaczego? Bo wydaje się być przeznaczoną wyłącznie dla dzieci. Polecam nowy zwiastun.

Passion Play - Film z Megan Fox i Mickey Rourke? Czy ktoś postradał rozum? Ale zaraz, zaraz... dwa przeciwieństwa, zarówno pod względem aparycji, jak i umiejętności aktorskich w rolach głównych to coś, czym przynajmniej warto się zainteresować. W sieci zadebiutował pierwszy klip z filmu. Fox wygląda anielsko.

Saw 3D - No dobra, sam się pogubiłem i nie wiem, która to już część, ale jak zapowiadają autorzy... ostatnia (kogoś to jeszcze obchodzi?). Zwiastun wart tych kilkudziesięciu sekund.

Megamind - Kolejna z wielu bajek. Do kina się nie wybiorę, ale zwiastuny oglądam (to właśnie ona najczęściej są najzabawniejsze, wykorzystując najciekawsze fragmenty filmu). Dla najbardziej opornych, śpiewający Brad Pitt (do zobaczenia i przesłuchania w zwiastunie).

Priest - A teraz coś, na co wszyscy czekaliśmy... ksiądz-super-bohater z sześciopakiem i batmobilem. Tego nie można przegapić, szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę wysoki budżet i zapierające dech efekty specjalne. Polecam.

Monsters - Jeśli podobał Ci się Cloverfield i District 9, ten film jest dla Ciebie. Połączenie mockumentary z inwazją obcych, a wszystko przy relatywnie niskim budżecie, co wymusza na twórcach pomysłowość. Oby tylko scenariusz nie zawiódł.

Hereafter - Clinta Eastwooda jako aktor ceniłem, ale nie wielbiłem. Po przejściu z przed, za kamerę, traktuję go zgoła inaczej. Wszystkie jego filmy biorę w ciemno i jeszcze nigdy się nie zawiodłem. Przed wami nowy zwiastun najnowszego obrazu kinowego zasłużonego twórcy. Film na liście must see.

Auschwitz - Na koniec prawdziwa „perełka”, czyli nowe dzieło Uwe Bolla. Boże wysłuchałeś nasze prośby i sprawiłeś, że ten jakże „zasłużony” dla graczy reżyser przestał kręcić adaptacje gier. Uff. Szkoda tylko, że podjął się tak poważnych tematów, jak niemieckie obozy zagłady. Zwiastun tylko dla dorosłych (naprawdę mocy, sam nie byłem w stanie obejrzeć w całości).

 Newsy:

  • Universal Pictures i NBC Universal Television Entertainment poinformowały, iż uzyskały prawa do nakręcenia trzech pełnometrażowych filmów  i telewizyjnego serialu na podstawie serii The Dark Tower autorstwa Stephena Kinga. Za reżyserię kinowej trylogii odpowiadać będzie Ron Howard. Więcej o sprawie przeczytacie tutaj.
  • Jak poinformował 20th Century Fox, zdjęcie do rebootu serii o X-Menach wystartowały. Według podanych informacji, film kręcony jest w Londynie.

 Newsy z popKina:

W tym tygodniu jedyną informacją z popKina, którą mogę się podzielić, to najnowsze wieści  o filmie Halo.

Plakaty:

Na koniec galeria najnowszych zwiastunów. W tym tygodniu po raz kolejny Tron: Legacy, ale również nowe plakaty Resident Evil: Afterlife, Megamind czy horroru Let Me In.

No koniec zapraszam do komentowania. Z zamieszczonych zwiastunów, który najbardziej przypadł Ci do gustu?

Crash
11 września 2010 - 12:45