Soundtrack z Red Dead Redemption na CD - UV - 25 sierpnia 2010

Soundtrack z Red Dead Redemption na CD

Firma Rockstar Games wrzuciła do oferty swojego sklepu internetowego album zawierający ścieżkę dźwiękową z gry Red Dead Redemption. Soundtrack był już co prawda dostępny w sprzedaży od kilku dobrych miesięcy, ale wyłącznie w wersji elektronicznej. Dopiero teraz muzyka skomponowana przez Billego Elma i Woody’ego Jacksona trafiła na płytę kompaktową.

Kolekcjonerzy soundtracków raczej nie będą zastanawiać się zbyt długo nad kupnem tego wydawnictwa. Nie dość, że oferowane jest ono w bardzo atrakcyjnej formie (składający się z czterech paneli digipak), to na dodatek w bardzo niskiej cenie. Rockstar postanowił tym razem nie zdzierać z fanów i zażądał za album jedyne 9.99$ - tyle samo, co za edycję dostępną za pośrednictwem elektronicznej dystrybucji. Zainteresowani mogą nabyć krążek w tym miejscu.

Tak%20prezentuje%20si%u0119%20ok%u0142adka%20p%u0142yty.
Tak prezentuje się okładka płyty.

Soundtrack do Red Dead Redemption zawiera w sumie dziewiętnaście kompozycji. Pierwsza piętnastka to instrumentale, za których powstanie odpowiada duet Bill Elm i Woody Jackson. To właśnie te utwory można usłyszeć podczas właściwej rozgrywki. Pozostałe kawałki to tradycyjne piosenki, a ich autorami są: Jose Gonzales (Far Away), Jamie Lidell (Compass w wersji Red Dead on Arrival), William Elliot Whitmore (Bury Me Not on the Lone Prairie) i grupa Ashtar Command (Deadman’s Gun).

Firma Rockstar Games zapowiada, że we wrześniu omawiany soundtrack będzie sprzedawany w wersji winylowej. Cena nie jest znana, ale już teraz wiadomo, że będzie to nie lada gratka dla kolekcjonerów, bo album zostanie wydany w bardzo małym nakładzie.

UV
25 sierpnia 2010 - 17:38