Microsoft ma w zanadrzu... platynowy abonament Xbox Live? - Jiker - 1 września 2010

Microsoft ma w zanadrzu... platynowy abonament Xbox Live?

Michael Pachter, najbardziej znany analityk działający na rynku elektronicznej rozrywki, przewiduje, że w niedalekiej przyszłości Microsoft wprowadzi w życie trzeci poziom abonamentu Xbox Live. Do darmowego Silvera i płatnego Golda dołączyć ma rzekomo ekskluzywny Platinum.

Według analityka Wedbush Morgan Securities, który swoimi rewelacjami podzielił się na łamach serwisu Industry Gamers, w ramach platynowej subskrypcji Microsoft miałby zaoferować chętnym szereg dodatkowych atrakcji, w tym m.in. różnego rodzaju bonusy do gier. W grę wchodzi także jeszcze wcześniejszy dostęp do dóbr, a także eksklyzywne materiały. Oczywiście Pachter zaznacza, że to jedynie spekulacje, choć puszcza przy tym oko sugerując, że informacje o Xbox Live Platinum być może pochodzą z całkiem wiarygodnego źródła.

Ewentualny, platynowy Xbox Live możemy oczywiście traktować za rozwiązanie mające być dla posiadaczy Xboksa 360 tym, czym dla właścicieli PlayStation 3 od kilku miesięcy jest PlayStation Plus - specjalna, płatna usługa, zapewniająca dostęp do ekskluzywnej zawartości w ramach abonamentu (przy jednoczesnym pozostawieniu bez zmian dotychczasowych, darmowych funkcji PlayStation Network). Warto jednak odnotować, że za PS Plus posiadacze "chlebaka" płacą 60 dolarów, a użytkownicy 360-tki musieliby wydać na być może podobną usługę dodatkowe 40 dolarów (60 dolarów od listopada będą płacić za standardowego Golda).

Komentarz Pachtera jest oczywiście w głównej mierze poświęcony podwyżce ceny abonamentu Xbox Live, o której pisałem szerzej wczoraj (vide: W tym roku podrożeją: słodycze, olej napędowy, papierosy i... abonament Xbox Live Gold). Analityk nie przedstawił w swej wypowiedzi żadnych nowych argumentów, aczkolwiek dodał, że pieniądze, które Microsoft zarobi dzięki 10-dolarowej podwyżce, najprawdopodobniej zostaną wydane na zakup nowych usług (kanałów telewizyjnych itp.). Pachter w swych przemyśleniach posuwa się nawet do absurdalnej sugestii, w ramach której nie wyklucza współpracy Microsoftu z Apple, mogącej zaowocować włączeniem do oferty Xbox Live np. serwisu iTunes. Sam jednak stwierdza, że jest to śpiewka dosyć mało realna, gdyż relacje obu koncerów są przecież bardzo napięte (m.in. z uwagi na rywalizację na polu oprogramowania, a także urządzeń takich jak np. odtwarzacze multimediów - iPod konta Zune).

Jiker
1 września 2010 - 00:19

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
01.09.2010 00:55
Shaybecki
Shaybecki
30
Legend

no to co ? zamiast M$ znieść opłaty za granie multiplayer, a posiadaczom GOLDa dać coś lepszego w zamian
oni podwyższają ceny, jeszcze więcej, więcej, więcej

zrozumiałbym, gdyby posiadaczom Silver dać możliwość multiplayera
a posiadacze GOLDa zostaliby posiadaczami wypasionego Platinum

01.09.2010 07:58
Stra Moldas
odpowiedz
Stra Moldas
96
Wujek Samo Stra

Ech, no to teraz na Xbox Live teraz też będę musiał czekać dzień dłużej na demo, jak na PS3 z Mafią II było, bo będzie "ekskluzywne"... Tylko o ile w przypadku PS3 ma to sens, bo tam nie ma płatnego, "obowiązkowego" (do grania online) abonamentu, to na X'ie może to nie wypalić.

01.09.2010 09:40
bisfhcrew
odpowiedz
bisfhcrew
123
oversteer

..dodał, że pieniądze, które Microsoft zarobi dzięki 10-dolarowej podwyżce, najprawdopodobniej zostaną wydane na zakup nowych usług (kanałów telewizyjnych itp.)
Dojdą nowe usługi, a za obejrzenie i tak będą wołać dodatkowe 800 MSP jak to u nich jest.

Jeszcze do nie dawna sądziłem, że live jest wspaniały mimo tego, że trzeba opłacać abonament.
Jednak teraz PSN jest na podobnym poziomie co xlive. Tylko M$ podnosi ceny.

Gdyby za ten drogi gold dali chociaż za darmo te mini gierki co kosztują 80 pointsów. Tak samo jest tam z muzyką, zespoły płacą za reklamę w xlive a M$ dodatkowo pobiera opłatę za obejrzenie teledysku.

Mam nadzieje, e po podrożeniu gold'a, te wszystkie małe pierdoły będą za darmo.

01.09.2010 19:28
da Vinci
odpowiedz
da Vinci
31
Generał

Powinni dać multi za friko. Powinni też pozmieniac nazwy tych usług. Gold na po prostu Live, a ten plantium na Exculsive Live i dla graczy gitara. Gorzej z pieniążkami Billa :/M$ nigdy na to się nie zdecyduje. Im zależy tylko na kasie.

01.09.2010 20:50
Baron Samedie
odpowiedz
Baron Samedie
9
Generał

Jedyna rzecz, która mnie interesuje w usłudze typu live czy psn to możliwość gry w multi - dlatego wolę psn.

24.09.2010 23:50
jrkjlh
odpowiedz
jrkjlh
51
Grievous

micro$oft ma w zanadrzu wszystko co wydusi kasę ze swoich użytkowników ;)

25.09.2010 00:00
👍
odpowiedz
Mark24
11
Legend

czyli za platynowy abonament - tylko 100USD rocznie. Fajnie :)

20.01.2011 22:14
Apokalipsis
😜
odpowiedz
Apokalipsis
59
Senator

da Vinci - "mają" platynę, za którą trochę gracze zapłacą, więc dochód jest (trzeba dusić). Jest to równoznaczne z darmowym MP.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze