Świat według Bobbiego - Jiker - 28 września 2010

Świat według Bobbiego

Robert "Bobby" Kotick, 47-letni dyrektor Activision, po raz kolejny porwał tłumy i wziął we władanie media na całym świecie. Nie straszne mu procesy sądowe, ani celne ciosy EA. Bo Bobby będzie trwać.

Ostatnie dni, które okazały się zaskakująco luźne i wolne od bardziej kontrowersyjnych tematów, były tylko ciszą przed burzą, którą od pewnego czasu dopracowywał Bobby Kotick. Szef Activision ni stąd, ni zowąd zdecydował się bowiem na dosyć  zastanawiającą krytykę swoich największych oponentów. W wywiadzie zamieszczonym w ostatnim numerze magazynu EDGE nie tylko poskarżył się, że został zdradzony przez Jasona Westa i Vincenta Zampellę z Infinity Ward, ale również posądził Tim Schafera o zagrywki w duchu pozbawionym zasady fair play (z obiema firmami Activision łączą spory sądowe).

Całość udanie skomentował założyciel studia Double Fine, którego w obliczu tak głębokich wynurzeń Koticka ogarnia wielki smutek, a może i współczucie. Schafer, który poinformował wczoraj o nawiązaniu współpracy ze swoim wieloletnim przyjacielem Ronem Gilbertem (pracowali wspólnie nad dwiema odsłonami Monkey Island), zapewne przygotowuje już w biurowych laboratoriach jakieś wyszukane antidotum na humory Koticka. Być może będą to zabawne aluzje do jego wczorajszych wypowiedzi, jakie zdecyduje się zamieścić w kolejnych grach Double Fine, kto wie.

Gdyby jednak medialna siła Koticka była niewystarczająca, w zanadrzu miał jeszcze atak wymierzony prosto w Electronic Arts. Nic przecież tak nie intryguje jak walka na szczycie. W tym przypadku przybrała ona jednak o tyle zaskakujący obrót, że Kotick zdecydował się na zarzucenie EA ograniczanie wolności studiów deweloperskich i usilne narzucanie im własnych pomysłów. Nic dziwnego, że wywołany do tablicy Jeff Brown nie musiał się jakoś specjalnie wysilać w ramach odpowiedzi: "Relacje Koticka z poszczególnymi studiami deweloperskimi są bardzo dobrze udokumentowane dzięki procesom sądowym." A następnie wypunktował szefa Activision mówiąc, że "siła Activision bazuje na trzech markach – pierwsza posiada fantastyczne uniwersum, w którego wykreowaniu Kotick nie miał żadnego udziału (World of Warcraft), kolejna regularnie traci na znaczeniu (Guitar Hero), a ostatnia dąży do samozniszczenia w czym spora zasługa samego szefa Activision (Call of Duty)". 

Świat według Bobbiego nie byłby jednak na tyle inwazyjny, gdyby nie fakt, że jego kreator zajmuje pozycję jednej z najważniejszych osób jednego z największych koncernów wydawniczych działających na rynku gier. Fakt ten wpływa na postrzeganie go przez ludzi, a także znacząco zwiększa zainteresowanie mediów każdą, nawet najdrobniejszą wypowiedzią. Płatny multiplayer? Łączenie scenek przerywnikowych z gier i ich oddzielna sprzedaż? Jeżeli gdzieś na świecie istnieje jakiś absurdalny pomysł powiązany z rynkiem elektronicznej rozrywki, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że zainteresuje się nim Kotick. A następnie usłyszą o nim miliony.

Jiker
28 września 2010 - 13:12

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
28.09.2010 15:57
Amo
Amo
101
Pro-vocator

Słów nie mam na tego pajaca, ale cóż, na szczycie nie obowiązują żadne zasady, żadne ...

28.09.2010 20:24
kluha666
odpowiedz
kluha666
137
See you space cowboy

Nienawidzę po prostu tego gościa, powinni go dawno wywalić z branży i zamknąć w jakimś miejscu w ,którym nie miałby kontaktu z ludźmi. Życzę Activision jak najszybszego upadku. To co Kotick z tą firmą zrobił przechodzi ludzkie pojęcie.
Harry-> nie spamuj!

30.09.2010 10:40
Rock Alone
odpowiedz
Rock Alone
40
Konsul

Robert "Bobby" Kotick stał się chłopcem do bicia w branży gier. Nie dlatego, że robi coś wyjątkowego, tylko dlatego, że nie boi się o tym mówić (lub też szwankuje mu instynkt samozachowawczy). Activision robi to samo co inni wydawcy i nie dajcie sobie wmówić, że Kotic jet be, a reszta to miód i cukierki...

30.09.2010 15:39
😊
odpowiedz
pro-tector
21
Chorąży

Świat według Ludwiczka, moja ukochana kreskówka z dzieciństwa :)

15.11.2010 19:51
odpowiedz
Edek19
32
Centurion

heh pro-tector jesli to twoja bajka z dzieciństwa to nie chce wiedzieć ile masz lat skoro dopiero w Polsce emitowana w 1990 :D <lol>

15.11.2010 19:52
odpowiedz
Edek19
32
Centurion

Przepraszam poprawka 1999 r :)

15.11.2010 19:53
odpowiedz
Edek19
32
Centurion

1999

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze