Rok 2011 - targowy rozkład jazdy - Olek - 28 września 2010

Rok 2011 - targowy rozkład jazdy

Dzięki uprzejmości naszych parlamentarzystów w przyszłym roku mamy kolejny wolny od pracy dzień w kalendarzu. Aż szkoda, że święto Trzech Króli nie przypada np. w pierwszej dekadzie czerwca. Ze spokojem można by wtedy koczować przed monitorem do 5-tej nad ranem, śledząc konferencje podczas Electronic Entertainment Expo. Dla tych, którzy zamierzają być na bieżąco z wydarzeniami z największych przyszłorocznych imprez w branży, mam już krótki terminarz tego co, kiedy i gdzie będzie się działo.

Wyjaśniając na wstępie: zestawienie nie jest pełne, a niemal wszyscy organizatorzy zastrzegają, że mogą jeszcze nastąpić drobne korekty. Ale po kolei...

Tradycyjnie sezon otworzy konferencja DICE w hotelu Red Rock & Spa w Las Vegas. Rozpocznie się ona 9 lutego (środa) a zakończy dwa dni później – 11 lutego (piątek).

Na przełomie lutego i marca branżowe tuzy dyskutować będą w San Francisco. GDC 2011 zaplanowane została pomiędzy 28 lutego (poniedziałek) a 4 marca (piątek). Będzie to jubileuszowa, 25 edycja tej imprezy, więc powinno być bardzo ciekawie.

Tydzień później kolejne targi. Tym razem w Bostonie, gdzie od 11 (piątek) do 13 (niedziela) marca zaplanowano przyszłoroczny PAX East. Termin PAX West w Seattle nie został jeszcze potwierdzony, ale najprawdopodobniej będzie to początek września.

W kwietniu i maju chwila przerwy na nabranie głębszego oddechu przed E3. Największa impreza branży rozpocznie się 7 czerwca (wtorek) i potrwa do 9 czerwca (czwartek). Tradycyjnie można się spodziewać, że najwięksi wydawcy pojawią się w Los Angeles z wyprzedzeniem i przygotują jakieś atrakcje poprzedzające targi.

W lipcu kolejna przerwa, w sam raz na krótkie wakacje, bo w następnym miesiącu znowu będzie się działo. 15 sierpnia (poniedziałek) rusza europejska edycja GDC w Kolonii. Konferencja zakończy się 17 sierpnia (środa), czyli dokładnie w dniu inauguracji targów gamescom 2011. Te z kolei potrwają do niedzieli – 21 sierpnia.

Jak co roku sezon największych imprez branżowych zakończony zostanie w Japonii. Przyszłoroczna edycja Tokyo Game Show zaplanowana została w dniach 15 – 18 września (czwartek – niedziela).

Rzecz jasna, jeżeli ktoś nie wybiera się osobiście na wymienione imprezy musi jeszcze wziąć pod uwagę różnice czasowe pomiędzy poszczególnymi lokalizacjami. Innymi słowy, piątkowy wieczór w Los Angeles będzie już sobotnim bladym świtem w Polsce itd.

DICE (Las Vegas)

9 - 11 lutego

GDC 2011 (San Francisco)

28 lutego – 4 marca

PAX East (Boston)

11-13 marca

E3 2011 (Los Angeles)

7-9 czerwca

GDC Europe (Kolonia)

15-17 sierpnia

Gamescom 2011 (Kolonia)

17-21 sierpnia

Tokyo Game Show (Tokyo)

15-18 września

Olek
28 września 2010 - 13:14