Jesper Kyd w Assassin's Creed: Brotherhood - UV - 28 października 2010

Jesper Kyd w Assassin's Creed: Brotherhood

Firma Ubisoft ujawniła wczoraj nazwisko artysty odpowiedzialnego za stworzenie oprawy muzycznej do gry Assassin’s Creed: Brotherhood. Niespodzianki nie było. Twórcą ścieżki dźwiękowej jest Jesper Kyd.

Assassin%27s%20Creed%3A%20Brotherhood

Ubisoft potwierdził to, co na dobrą sprawę wiedzieliśmy od dawna. Pochodzący z Danii muzyk maczał palce w powstaniu poprzednich gier z serii Assassin’s Creed, więc wybór innego artysty byłby olbrzymim zaskoczeniem. Oczywiście w opublikowanym wczoraj oświadczeniu prasowym nie brakuje wielu ciepłych słów pod adresem kompozytora – przedstawiciele Ubisoftu na każdym kroku podkreślają, że Kyd wzniesie się na wyżyny, by dostarczyć fanom różnorodny, ale doskonale dopasowany do klimatu gry soundtrack. Tego typu zapewnienia nie są, rzecz jasna, konieczne. Wszyscy wiemy, że Duńczyk jest fenomenalnym artystą, a jego poprzednie dzieła potwierdzają, że nie ma żadnych powodów do obaw.

Soundtrack z Assassin’s Creed trafi do elektronicznej dystrybucji za pośrednictwem sklepu iTunes - stanie się to 16 listopada. Tego samego dnia gra znajdzie się w amerykańskich sklepach.

UV
28 października 2010 - 17:10