Pompowanie kasy w trupa - Rock - 28 października 2010

Pompowanie kasy w trupa


Nie mogę się nadziwić popularności zombie. Nieumarli biją na głowę kosmitów, superbohaterów, że już o skrzatach, krasnoludkach i wróżkach nie wspomnę. Nie tylko w filmach, co jeszcze bym przeżył, ale także w grach. Nie mówię tylko o popularności takich serii jak Dead Rising czy Left 4 Dead, bo trudno żeby akurat tam zombie zabrakło, ale przede wszystkim o modyfikacjach czy DLC do gier, które na pierwszy rzut oka nie powinny mieć z zombie nic wspólnego.

Zbliża się Święto Zmarłych, przemianowane już chyba nawet w Polsce na Halloween, rzućmy zatem okiem jakie produkcje zaleją hordy nieumarłych. 

O ile Infinity Ward nie dało się przekonać, do pomysłu z zombi w Modern Warfare 2, o tyle studio Treyarch nie ma najwyraźniej nic przeciwko temu. W Call of Duty: Black Ops pojawi się zatem tryb Nazi Zombies. Podobny był również w Call of Duty: World at War, więc może nie powinienem się specjalnie dziwić.

 

Chodzące trupy zawitały również do Red Dead Redemption za pośrednictwem Undead Nightmare Pack. Owszem niniejszym krytykuję cały ten wylew żywych trupów, ale tutaj... tutaj skubańcy ze studia Rockstar naprawdę się popisali. Klimat jaki towarzyszy temu DLC jest boski. Nie wiem jak im się udało tak umiejętnie wpakować zombie do świata Dzikiego Zachodu. Oczywiście nie zmienia faktu, że cały ten, pożal się Boże, cmentarny trend doprowadza mnie do rozpaczy. 

Co dalej? otóż panie i panowie... zombie na wyścigach. Na listopad szykuje się Blood Drive, w którym nie tylko będziemy walczyć z innymi zawodnikami, ale także rozjeżdżać hordy zombie, zachlapując karoserie hektolitrami krwi i przegniłych wnętrzności. Ja rozumiem, że jest coś niezwykle urokliwego na przedstawionym poniżej obrazku, ale... nie, tak naprawdę, to rozumiem. No nic mam nadziej, że są tam jakieś sprawne wycieraczki...

 

Na koniec zostawiłem sobie coś specjalnego, ale wspominam o tym tylko z obowiązku. O zgrozo… Plants vs Zombie? Te paskudy nawet w ogródku? Z kwiatkami? Przecież to już jakieś kompletne szaleństwo. Do tego jeszcze wierne kosiarki do trawy, które przyjdą nam na ratunek, gdy hordy trupów wyrwą się spod kontroli. 

Dobra. Nie wiem, ale mnie to nie bawi. Może mi ktoś powiedzieć jak długo to potrwa? Serio. Ja naprawdę tęsknie za Gremlinami i Critersami, a przede wszystkim za jajogłowymi kosmitami. Gdzie się podziały uprowadzenia? Gdzie Men in Black 3? Najwyższa pora, żeby ktoś znowu zaczął porywać farmerów, chociażby po to żeby im zrobić starą dobrą kosmiczną lewatywę…

Przy okazji dwie rzeczy. Po pierwsze Steam ponownie korzysta z okazji, aby zarzucić nas obniżkami cen. Tym razem mamy zatem całą kupę produktów związanych w większości... a jakże z zombie. Poszczególne linki znajdziecie na GOLu.

Druga sprawa to kolosalna zmiana wizerunku Święta Zmarłych w Polsce. Z okresu zadumy, robi się powoli okres zabawy. Osobiście nie mogę się zdecydować czy to dobrze, czy źle. Z drugiej jednak strony, tak sobie myślę, że nasz kraj bywa dosyć smutny, szczególnie jeśli kwestie dotyczą religijnych obrządków, ale może tak trzeba?

Rock
28 października 2010 - 19:59