Frekwencja na Szczecin GameShow 2010 lepsza niż podczas targów ON/OFF w Warszawie! - Olek - 9 listopada 2010

Frekwencja na Szczecin GameShow 2010 lepsza niż podczas targów ON/OFF w Warszawie!

Tego można się było spodziewać. Liczba odwiedzających weekendową imprezę w hali wystawienniczej Międzynarodowych Targów Szczecińskich była większa niż podczas warszawskiego ON/OFF. Szczecin GameShow 2010 nie zbliżyło się jednak popularnością do rekordowej frekwencji ubiegłorocznej edycji Poznań Game Arena (28,5 tys. osób).

Ponad 12 tysięcy – tyloma sprzedanymi biletami pochwaliła się organizująca szczecińską imprezę firma u.studio. To o blisko 25% więcej odwiedzających w porównaniu do październikowych targów ON/OFF w stolicy. Pomysłodawcy przedsięwzięcia mają więc powody do zadowolenia, choć nie ukrywają, że na taką frekwencję liczyli.

„Mamy nadzieję, że to co dla was przygotowaliśmy oraz ekspozycje wystawców spełniły wasze oczekiwania. Teraz już wiemy, że miasto Szczecin potrzebuje takich imprez. Z naszej strony możemy obiecać, że to nie ostatnia impreza gamingowa w tym mieście. Na podstawie waszych opinii, które staramy się zbierać wiemy, co możemy zrobić lepiej” - przeczytać można na stronie internetowej SGS.

Jednocześnie organizatorzy mają nadzieję, że do udziału w kolejnej edycji Szczecin GameShow uda się nakłonić więcej firm z Warszawy. Tłumaczyłoby to nieobecność największych producentów i dystrybutorów gier w Polsce (o czym wspomniałem recenzując wydarzenie). którzy najwyraźniej zlekceważyli cały pomysł.

Reasumując, Szczecin GameShow nie skończy się na jednorazowym wybryku. Impreza zostaje w stolicy województwa zachodniopomorskiego, a firmy ze stolicy powinny poważnie potraktować możliwość zaprezentowania swojej oferty przed wielotysięczną publicznością podczas kolejnych edycji.

Olek
9 listopada 2010 - 00:15

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
09.11.2010 15:10
Harry M
Harry M
141
Master czaszka

Szkoda, że mnie tam nie było xD

09.11.2010 16:12
li_s
odpowiedz
li_s
20
Konsul

Od czegoś trzeba zacząć, jeśli organizatorzy dobrze odrobią pracę domową to za rok kto wie może frekwencja ludu będzie większa :)

09.11.2010 22:09
odpowiedz
Minaracass
16
Legionista

Gratulacje dla imprezy w Szczecinie w końcu północna część Polski też powinna mieć imprezę z grami. Zastanawia mnie jednak dlaczego przeniesiono PGA do Warszawy i zrobiono z tego ten cały ON/OFF skoro, jak widać, mało ludzi przyszło bo tylko 9tys osób. To raczej kiepski wynik jak na to, że Warszawa jest najbardziej zaludnionym miastem w Polsce. PGA było już dobrze znaną i lubianą marką więc ludzie chętnie przychodzili i ja też.