Jaki będzie Park Jurajski w wykonaniu studia Telltale? - Hed - 8 stycznia 2011

Jaki będzie Park Jurajski w wykonaniu studia Telltale?

Producenci epizodycznych przygodówek z Telltale Games zajmują się głównie ubieraniem znanych marek w niezbyt oryginalne, ale przyjemne gry. Doczekaliśmy się Powrotu do przyszłości, ale to nie wszystkie projekty studia. Kolejnym jest Jurassic Park, czyli podróż w uniwersum dinozaurów wskrzeszonych z bursztynu. W sieci pojawiło się info na temat  serii.

Park Jurajski w wersji pecetowej będzie rozgrywał się po wydarzeniach z pierwszego filmu, który wyreżyserował Steven Spielberg. Podobno projektanci rozgrywki inspirują się takimi grami jak Heavy Rain, więc można spodziewać się wykorzystania QTE podczas scen akcji oraz różnych wyborów i ich konsekwencji (nie tak poważnych jak w dziele Quantic Dreams).

Głównym bohaterem pięcioodcinkowej przygody zostanie najwyraźniej pracownik obsługi tytułowego parku. Jeśli wierzyć doniesieniem w grze nie pojawią się główne postacie z filmów, chociaż nie zabraknie kilku drugoplanowych akcentów. W przygodówce nie może zabraknąć zagadek – na razie jednak nie wiemy czy będą one wykraczały poza standardowe pomysły.

W tej produkcji Telltale zamierza postawić na nieco bardziej realistyczną oprawę wizualną. To ciekawe i może ryzykowne posunięcie, bo deweloper chyba nie dysponuje zbyt potężną technologią i do tej pory maskował to dość skutecznie komiksową stylistyką (z wyjątkiem serii CSI). Jurassic Park zostanie otwarty wiosną 2011 roku.

Muszę przyznać, że twórczość Telltale Games jest dla mnie bardzo niejednoznaczna. Z jednej strony seria Sam & Max kojarzy mi się bardzo pozytywnie, ale z drugiej taki Tales of Monkey Island szczerze mnie znudził i zawiódł nachalnymi próbami rozśmieszania na siłę. Back to the Future to chyba powrót do lepszej formy, więc może jest na co czekać.

 

 

Hed
8 stycznia 2011 - 21:00