Filmy ze skasowanego Hero - nieznani super-bohaterowie w natarciu - Jiker - 17 stycznia 2011

Filmy ze skasowanego Hero - nieznani super-bohaterowie w natarciu

Hero, czyli kolejna gra akcji TPP o bohaterach z super mocami, które mogło się okazać niezłą grą, lecz zostało skasowane przez nieistniejące już Midway, pomieszkuje sobie w częściach na dyskach twardych swoich projektantów. Co pewien czas, wypuszczają oni na szerokie wody Internetu, kolejne materiały, dające nam coraz pełniejszy obraz produkcji. Tym razem światło dzienne ujrzały pierwsze filmy z rozgrywki (prezentujące dosyć wczesny etap prac).

Trochę tu Protytype, trochę inFamous, nie brakuje również odwołania do nowych gier MMO o superbohaterach (Champions Online, DC Universe Online). Całość jest z oczywistych przyczyn dosyć sztywna i nieporadna, nie brakuje też niedociągnięć i błędów. Niemniej jednak od Hero, w którym mieliśmy trafić do sandboksowego miasta zdewastowanego przez siły natury, bije na tych filmach klimat, który mógłby się spodobać fanom tego typu zabawy.

W samej grze wcielilibyśmy się w jednego z tytułowych bohaterów, walczących na terenie miasta z nieumarłymi mutantami, ożywionych przez tajemniczą siłę po wspomnianej katastrofie. W całość zamieszane byłyby oczywiście wojsko i bliżej nieokreślone siły porządkowe, mające zapewne coś wspólnego z jakąś organizacją działającą w nie do końca legalny sposób.

Co ciekawe, część z rozwiązań zaprezentowanych w Hero może jednak ujrzeć światło dzienne za sprawa produkcji o tytule Awakening - gry, nad którą pracuje kilku byłych projektantów Hero, tworzących obecnie studio Phosphor Games. Na Kotaku przez pewien czas widniał nawet film prezentujący tę pozycję, lecz został skasowany. 

Jiker
17 stycznia 2011 - 10:04