Koniec piractwa w HD? - ROJO - 17 stycznia 2011

Koniec piractwa w HD?

Targi CES (Costumer Electronics Show) 2011 uraczyły nas już „kinektową” myszką oraz ciekawym komputerem w formie beczki piwa. Co z kolei zafunduje nam najnowsza generacja procesorów Core Intela? Piratom – nic miłego.

Intel ma zamiar zaimplementować specjalną sprzętową warstwę zabezpieczającą na procesorach Core. Wszystko dotyczy następnej ich generacji oraz uniemożliwienia tym samym - kopiowania przesyłanych strumieniowo filmów. Jak tłumaczy Karen Regis (menedżerka z Intela), za wszystko odpowiedzialna będzie zupełnie nowa funkcja o nazwie Insider. Zajmie się ona kontrolą możliwości kopiowania filmów HD nadawanych dzięki usługom online.

Zrozumiałym jest, że studia filmowe boją się piractwa. Mają ku temu przecież powody. Nie dziwi więc niechęć oferowania w Internecie filmów w standardzie 1080p. Tutaj pojawi się wspomniany Insider, „kontroler” dostępu do tego typu zawartości.

Wiadomo również, że Intel podpisał specjalne porozumienie z Warner Bros. Digital Distribution. Producent ten ma za zadanie przygotować ok. 300 tytułów w rozdzielczości HD. Będą to filmy, które obejżec można będzie wyłącznie na systemach wyposażonych w najnowszy procesor Core. A co jeśli Intel przyjrzy się również segmentowi gier? Masowa przesiadka na AMD?

CES 2011:

Beczka piwa komputerem? Czyli przyjemne z pożytecznym :)

Touch Mouse - mysz a'la Kinekt?

Koniec piractwa w HD?

ROJO
17 stycznia 2011 - 10:10